Apel pentru Schimbare Adevărată!

Quoted post


Musafir

#973

2012-01-31 16:27

Ce frumoasa este aceasta adiere din atmosfera in care se simte parfumul venirii acelel frumoase vremi cand romanul isi va arunca zdrentele la groapa de gunoi a istoriei!!! Jos javra ordinara! Jos zdrentele P.D.L.-iste si U.D.M.R.-iste! Jos tradatorii neamului Romanesc, adica, U.N.P.R.!!! Jos posesorii de N.U.P. adica hotii hotilor, Roberta Anastase, Sever Voinescu, zis Cotoi si sa nu-i uitam pe cei cinci judecatori de la curtea constitutionala a lui Traian Basescu singura javra ordinara din istoria Romaniei care a strans la pieptul sau pe toti hotii care au furat voturi in detrimentul Romanilor !!!


Raspunsuri


Musafir

#996 Re:

2012-01-31 23:51:47

#973: -  

 - Romani, daca-mi permiteti un pamflet... a fost odata ca niciodata... o prea frumoasa jungla unde profitandu-se de somnul leilor, apatia tigrilor si hibernarea ursilor, ajunsera la putere, chiar ele, hienele ce se-nregimentara intr-un partid ce-ajunse la putere, odata cu buldogii, incuviintand cu totii ca pe vecie, mare sef, o javra sa le fie. Dar intr-o seara, in timp ce javra vorbea pe la tele...vizor, adresandu-se chiar lor, lighioanelor.... din prea frumoasa jungla... in acest timp pe la partid, intr-o sedinta, se rascula buldogul si sprijinit de-un catel sari la gatul mai marelui, micut premier... Vai, ce durere! Sa vezi vaporul cum piere!!! Sari ca arsa, jivina in calduri!!! Ce-mi vad ochii, oare?!? Se sfarteca hienele-ntre ele !?! Alo! Alo! striga in disperarea sa mai marele, micut premier. In timp ce voi, capul lui Botoc il vreti, ei bine, asta nu se poate! Vaporul piere si javra moare... moare si da din picioare!!! Voi asta, vreti ? Sunteti turbati, frumoasa blonda, cui o lasati?!? Pleca cu coada-ntre picioare micuta hiena, mare.... veni si jigoduta blonda dupa el si-l intreba plangand: Vai, ce se-ntampla? Nu pot sa cred! Nu-i mai putem prosti pe prosti?!? Nici hienele, nu mai ne-asculta? Sa-i mituim mai am atatia bani la mine in buget, ca d-aia sunt ministreasa!!! Micutul mare premier ii zise: Taci, tu javruta blonda, sa mergem la javra ordinara cat mai repede, pana nu se trezesc leii, tigrii si ursii....Noapte buna copii!! Dormiti bine! Somnul natiunii naste monstri!!!