Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală

Quoted post

Eu

#26

2016-09-22 19:14

Aceasta facultate se face la zi,din cate stiu.Cum au reușit cei care sunt angajați și nu sunt din centrele universitare,sa urmeze cursurile fără să lipsească o zi de la serviciu?Si cine a inventat sau transformat posturile existente în cele  pt asistente licențiate atâta timp cât toate asistentele fac aceeasi treaba,iar Spitalele au nevoie de personal și nu si-l permit.Cu diferenta de salariu de la trei licențiate se mai plătește una.E u muncesc de 25 de ani,dar când vine ziua de salariu ,colegele mele licențiate au cu mult mai mult pe fluturas în condițiile în care avem aceleași atributii.Aceasta nedreptate te consumă,t e scarbeste.

 

 

Raspunsuri


Musafir

#28 Re:

2016-09-25 10:59:59

#26: Eu -  

 Eu am studiat online in Malta si am obtinut licenta in 2013, am absolvit in tara in 1995. In UE diferenta de la diploma la licenta se face la seral sau online. Trebuie sa continuam sa ne perfectionam, cine lucreaza in sanatate invata toata viata si salariul e in functie de studii si vechime. Birocratia e comunista si conducerea habar nu au cum sa procedeze...