Morometii la subiectul 3 la bac

Quoted post


Musafir

#1655 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-07 10:16

#1651: Andreea - Re: Re: Re: Re:  

 Si pe mine de ce ar trebui sa ma intereseze parerea ta? Esti tu cumva mai importanta sau ceva? 

Pana la urma scriem toti degeaba pe aici, ca oricum astia ca voi care doresc sa se ia in considerare Morometii sunteti batuti in cap si nu va schimbati gandirea oricum, nici unul dintre voi nereusind sa aduca vreun argument valid pentru a va sustine punctul de vedere. Ca e ambiguu subiectul, ca sunt prof de romana si stiu eu mai bine, ca nu e corect deoarece au scris ceva nu au dat foaia goala, ca Ilie Moromete e eroul literaturii, ca nepotul/fiul/fiica/nepoata/varul etc au scris Morometii si erau suparati ca au fost batuti in cap deoarece nu au invatat cum trebuie sa stie ca Morometii nu e interbelic, ca prezinta viata satului, ca consider eu ca e interbelic ca asa mi se pare mie si alte replici de genul nu sunt valide. Si anul trecut a fost aceeasi asa zisa ambiguitate la subiecte daca aveati toti interesul sa va uitati, dar nu am mai auzit pe nimeni sa se planga ca ce greu a fost bacul si ce incorecta e toata lumea. Intotdeauna cautati sa dati vina pe altii pentru greselile voastre sau a familiei voastre, dar niciodata nu e vina voastra. E mai usor sa mergem cu mentalitatea "lasa ca e bine si asa"

In concluzie nimic nu se va schimba, materia pentru bac si programa fiind aceeasi de ani de zile, bacul a fost usor, iar notele vor fi puse dupa programa, nu dupa ce ati citit pe net, v-ati gandit voi ca e bine sau dupa sentimente si regrete. 

Raspunsuri

Andreea

#1657 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-07 10:25:05

#1655: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Normal ca pe langa tine,care comentezi si te dai inteligent,sunt mai importanta pt ca eu tin cu dreptatea si cu adevarul.Am fost instiintata de acest scandal monstru si citind mai multe pe net mi am dat seama unde este greseala si sistemul acesta este unul bolnav,din punctul meu de vedere,au asteptari de la niste copii care in primul rand au sustinut proba de romana nu de istorie..si orice cuvant trebuie sa fie explicat. Oricum ,daca tu zici ca ai luat bacul cu 9,50 ,de ce te mai intereseaza de alte generatii, ? Daca tu demult ai trecut prin asta si pun pariu ca daca erai in situatia lor ai fi facut mai rau..Haide.recunoaste ,oricum daca un om a avut un impas in viata nu trebuie sa l consideram prost,si ca sa ti mai zic ceva voi astia care va laudati ca ati luat bacul cu note mari...ceea ce e putin probabil.pentru ca un om integru si inteligent se respecta si nu vine aici sa se faca de cacat..eu in primul rand mi am pus un nume random..si nu mi este cunoscuta identitatea si vreau sa va demonstrez cat de irecuperabili sunteti cei carora va place sa i vedeti pe altii la rau