Vrem inapoi microbuzele !

Quoted post

Stefan

#29 Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-07-01 13:23

#2: -  

 Se vede ca sunteti niste inculti si sunteti parte a motivului pentru care galatiul se duce de rapa. Daca autobuzele au intarziat apoi au venit cate 2-3 sigur aveau motiv. Eu am vazut 2 cazuri de accidente diferite odata accident pe domneasca care a incurcat circulatia in care erau blocate si 3 autobuze iar altul pe otelarilor cand o femeie a lovit cu masina un om batran si iar a fost traficul oprit printre care si 2 tramvaie. Deci orice intarziere a avut un motiv. Eu personal am masina dar ce faceti voi e o prostie, in loc sa intrebati soferii de ce au intarziat faceti petitii idioate. Daca va vreti maxi taxi-urile inapoi este pentru ca sunteti niste tarani sau inculti si probabil sunteti neamuri sau prietenii cu taranii care conduceau acele mizerii prin oras si incurcau tot. Galatiul e mai curat fara maxi taxi. In plus nici o tara civilizata nu mai foloseste maxi-taxi dar voua va e frica sa evoluati

Raspunsuri


Musafir

#40 Re: Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-07-01 15:49:45

#29: Stefan - Maxi-taxi-urile sa dispara 

 Te rog sa circuli o saptamana cu autobuzul si apoi sa comentezi . Iti inteleg parerea pentru ca maxi taxi-urile incurcau masinile , iar pentru cei care au masini personale e mai comod acum . Daca ai fi nevoit sa circuli cu autobuzul nu ai mai comenta acum , cum tu ai anumite conditii si noi vrem anumite conditii , nu e uman sa stai inghesuit ( incat sa nu fii nevoit nici sa te tii ca nu ai cum sa te dezechilibrezi din cauza lipsei spatiului liber ) si eventual sa mai stai si langa un boschetar ce a dormit prin cocloane ,  putin beat .

X

#75 Re: Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-07-02 13:41:51

#29: Stefan - Maxi-taxi-urile sa dispara 

 Ti-e usor sa vorbesti din masina cand te doare in dorsal cum se circula cu autobuzul. A fost zilele trecute control in autobuz pt soferi. Oamenii au inceput sa spuna tot ce ii deranja in legatura cu autobuzele (caldura infernala, mizerie, frauda la biletele vandute deja capsate, programul si traseele prost facute etc.). Discutia era civilizata, fara tipete, fara injuraturi. Erau doar oamenii care-si spuneau nemultumirile. Oficialii primariei nu au stiut cum sa coboare mai repede. Efectiv au intors spatele calatorilor fara macar niste formalitati chiar daca-i durea undeva de ceea ce auzisera. Ti se pare asta civilizatie? Ca sa nu mai vorbim de controlorii care aproape te iau si la bataie. In timp ce, in Bucuresti, iti vorbeste frumos, iti explica daca n-ai inteles si-ti da amenda DOAR DACA este cazul... Imi pare rau pt tine daca ai crezut ca in autobuze se afla gradina edenului.

Oricine poate arunca cu injurii in dreapta si in stanga, dar, ce sa faci, daca asa iti arati capacitatile intelectuale in ziua de azi.


Musafir

#107 Re: Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-09-28 11:05:37

#29: Stefan - Maxi-taxi-urile sa dispara 

 Noi suntem incluti, dar nu te-am intrecut, e usor sa vorbesti cand toata ziua stai cu fundu in masina, ia circula tu cu autobuzul cateva zile sa vedem cat de tare o sa-ti mai convina, si nu zilnic din 10 in 10 minute se intampla accidente, si chiar si asa, circulatia poate fi redirectionata, intarzie cate 2-3 minute, bine, dar cand vin mai devreme cu vreo 5 minute atunci tot accident a fost?