Vrem inapoi microbuzele !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem inapoi microbuzele !


Musafir

#26

2016-07-01 12:42

Vrem inapoi microbuzele !!!!!asta nu se poate numii oras parca am fii niste animale mai aveti putin si ne scoateți si autobuzele !!!

Musafir

#27 Re:

2016-07-01 12:52

#2: -  acei. mosi si babe sunt părinții tai

 


Musafir

#28

2016-07-01 12:53

Pt ca depind de mijlocul de transp.in comun si îmi era mult mai comod sa aj la serviciu cu maxi taxi
Stefan

#29 Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-07-01 13:23

#2: -  

 Se vede ca sunteti niste inculti si sunteti parte a motivului pentru care galatiul se duce de rapa. Daca autobuzele au intarziat apoi au venit cate 2-3 sigur aveau motiv. Eu am vazut 2 cazuri de accidente diferite odata accident pe domneasca care a incurcat circulatia in care erau blocate si 3 autobuze iar altul pe otelarilor cand o femeie a lovit cu masina un om batran si iar a fost traficul oprit printre care si 2 tramvaie. Deci orice intarziere a avut un motiv. Eu personal am masina dar ce faceti voi e o prostie, in loc sa intrebati soferii de ce au intarziat faceti petitii idioate. Daca va vreti maxi taxi-urile inapoi este pentru ca sunteti niste tarani sau inculti si probabil sunteti neamuri sau prietenii cu taranii care conduceau acele mizerii prin oras si incurcau tot. Galatiul e mai curat fara maxi taxi. In plus nici o tara civilizata nu mai foloseste maxi-taxi dar voua va e frica sa evoluati


Musafir

#30

2016-07-01 14:19

Lipsa profesionalism transurb...te sufoci în mijloacele de transport

Musafir

#31

2016-07-01 14:28

Sa se bage inapoi maxi taxi k in autobuze e caldura si stai inghesuit

Musafir

#32

2016-07-01 14:34

Ude mai este atunci legea concurentei / De ce nu sesizati organele abilitate ? Datii in judecata si aveti drept de castig . Consultati niste avocati buni in acest domeniu si totul este posibil . Punem stop hotiiei locale .
Cea

#33 Re:

2016-07-01 14:50

#24: -  

 Ba esti prost....??? da ti-a cerut cineva parerea cand le-a bagat? Toate gunoaiele de microbuze marfare unde esti tratat ca un imbecil dupa ce te urci. Cu asta vrei sa mergi??? Unde se fugaresc unii pe altii ca stau pe timpul lor???? unde stau prin statii pana vine urmatorul? Cu asta vrei sa mergi ma PROSTULE???? 

Cea

#34 Re:

2016-07-01 14:52

#31:Sa-i bage lu MATA, SI IN CASCARABETE CUM STATEAI MA prostule? sI NU ERA TOT CALD.


Musafir

#35 Re: Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 14:57


Musafir

#36

2016-07-01 14:59

Este insuportabil si inuman transportul oferit de Transurb, mirosul si conditiile lasa de dorit, suntem printre singurele tari din UE ce nu dispun de autoturisme dotate cu aparate de aer conditionat pe timp de vara. Si de ce toate astea? Pentru ca soferii autobuzelor sunt nevoiti sa plateasca din buzunarul lor pentru a cumpara freon...de ce? Pentru ca Transurb nu ofera conditii necesare pentru a calatori in siguranta.

Musafir

#37

2016-07-01 15:03

A-și vrea sa meargă domnul primar cu transportul in comun pe caldura asta

Musafir

#38 Cu microbuzele ajungeai la timp la destinatie!

2016-07-01 15:07

Am întârziat la un examen pentru ca, am asteptat o ora, in Francezi, un autobuz. 


Musafir

#39

2016-07-01 15:20

Cel mai rau lucru facut de primarie , avem nevoie neaparat de microbuze.

Musafir

#40 Re: Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-07-01 15:49

#29: Stefan - Maxi-taxi-urile sa dispara 

 Te rog sa circuli o saptamana cu autobuzul si apoi sa comentezi . Iti inteleg parerea pentru ca maxi taxi-urile incurcau masinile , iar pentru cei care au masini personale e mai comod acum . Daca ai fi nevoit sa circuli cu autobuzul nu ai mai comenta acum , cum tu ai anumite conditii si noi vrem anumite conditii , nu e uman sa stai inghesuit ( incat sa nu fii nevoit nici sa te tii ca nu ai cum sa te dezechilibrezi din cauza lipsei spatiului liber ) si eventual sa mai stai si langa un boschetar ce a dormit prin cocloane ,  putin beat .

Bou Petitian

#41

2016-07-01 15:51

basti cu maxi taxi tau cu tot . du-te la munca


Musafir

#42

2016-07-01 16:18

Vrem un transport decent in orasul GALATI in anul 2016,se vede clar s-a distrus cea mai rămas bun in oras transportul public local!!!! Mergem cu acest transurb foarte aglomerat, ne sufocăm de călduri si transpirație.Transportul privat era foarte eficient condiții mai decente, nu stăteam asa de mult in statii precum acum.DA sunt de acord sa se revină la transportul privat, pentru libera concurenta si sa decidem noi cetătenii cu ce sa circulam: transurb,privat maxi taxi, taxi.
Andra

#43 Vreau maxi taxi inapoi

2016-07-01 16:45

Vreau maxi taxi inapoi, vrea sa respir aer CURAT, nu traspiratia babelor si a mosilor si boschetarilor. Vreau sa merg cu lume civilizata, nu cu toti labagii care se freaca de tinere ca sa-si indeplineasca fanteziile sexuale. Si nu vreau sa mai stau in statie 30 de minute pt un 27, care nici macar nu-si respecta programul care scrie clar ca trebuie sa vina la fara zece si el vine la fix si unde autobuzele 11 si 18 vin in prostie din 5 in 5 minute. Decizia de a scoate maxi taxi a fost cea mai proasta decizie luata vreodata de cei care conduc orasul asta. 


Musafir

#44

2016-07-01 16:55

Le vrem inapoi pentru un transport aerisit,decat unul imbacsit

Musafir

#45

2016-07-01 17:47

Pentru ca stau si astept in statii ,o căldură de nedescris in autobuze iar soferii sunt niste neciopliti .Daca au apucat sa închidă usile si chiar saca nu au plecat de pe loc si ii faci semn să deschidă nu o fac te ignora si pleacă. In autobuz o bătută striga de la usa din spate cu glas scazut sa se deschidă usa la spate iar soferul nu a facut-o a plecat trebuind sa tip eu la el sa i se deschidă usa bineinteles la stația urmatoare.

Musafir

#46

2016-07-01 18:31

Am semnat aceasta petiție pentru ca se circula infernal cu autobuzele.

Musafir

#47

2016-07-01 19:18

Pentru ca as dori sa avem înapoi microbuzele erau mai aerisite și curate,numai pierdeam atat timp prin stație...

Musafir

#48

2016-07-01 19:26

Pentru ca au ramas prea multi oameni fara locuri de munca .

Musafir

#49

2016-07-01 20:07

In afara de faptul ca nu sunt suficiente mijloace de transport, calatoria cu autobuzul se transforma in sauna.
Cata

#50 Re: Re: Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-07-01 20:16

#40: - Re: Maxi-taxi-urile sa dispara 

 Sa nu le mai aducă pentru că erau aceleasi condiții ca si la autobuze; gaseai si acolo destui care duhneau de dimineață. Si unde mai pui ca gaseai si un sofer foarte nervos care se certa in permanenta cu cate cineva, fie calator, fie alt participant in trafic, fie chiar intre ei, colegii de microbuze cu motivația ca i-a luat un călător sau a trecut înaintea lui. Si uite asa se apuca de mers ca si cum cara saci de cartofi si nu oameni din cauza faptului ca ei se sicanau continuu in trafic.

Spunea cineva intr-un comentariu ca asa ceva nu întâlnim în tarile civilizate. Vă spun că asa ceva nu întâlnim nici la noi in tara in orasele civilizate.

Exact astea sunt motivele pentru care Galatiul nu va ajunge prea curând un oraş civilizat.