Vrem inapoi microbuzele !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem inapoi microbuzele !

Victor

#1 Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 08:38

Decizia de a scoate microbuzele din Galati a fost inteleapta. Nu vrem evazionisti din nou, vrem doar un Transurb functional si care isi respecta pasagerii. Vrem o conducere a Transurbului care sa nu fie numita politic. Demisia, Genica Totolici! 


Musafir

#2

2016-07-01 08:58

Conditiile in care se circula cu autobuzele sunt mizere, babe si mosi care nu vor sa prinda moartea acasa se plimba cu autobuzul si inchid geamurile in autobuz pentru ca vai draga doamne " ma trage curentul', mirosul e unul de voma, intra toti boschetarii in ele, si mai sunt si pisati pe ei sau cacati si miroase ingrozitor. caldura e insuportabila, faci sauna in propria transpiratie, daca pana acum un autobuz 105 ar fi trebuit sa vina din 9 in 9 minute, ei bine, zic merci daca vine din 20 in 20, rar se mai intampla sa vina la timp, 23-ul nu si respecta programul, ori vine prea devreme ( cu vreo 7-8 minute) ori vine cu 3-4 minute intarziere, dar rar la timp, daca vrei sa l prinzi trebuie sa te duci cu vreo jumate de ora inainte in statie, chiar ora, ca sa te asiguri ca nu-l pierzi. e o bataie de joc
XyX

#3 Re:

2016-07-01 09:07

#2: -  

 Am stat 40 de minute in statia de la modern pentru un autobuz de gara, in timp ce veneau cate doua autobuze nr.11 simultan.

Adevarul.

#4 Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 09:22

#1: Victor - Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Presupun ca dumneavoastra calatoreati cu autobuzul si va simteati singur in el si doreati sa vedeti mai multe persoane in el si sa resimtiti dulcele miros al naftalinei si al transpiratiei ca pe vremuri.

Se vede ca nu stiti tot adevarul despre faza cu evaziune... eu va pot spune ca pentru a putea circula aceste microbuze la primarie se plateau pentru acest drept taxe lunare precum si licenta de a circula .


Musafir

#5

2016-07-01 10:20

Vrem microbuzele inapoi !
Je

#6 Petitie...???...:)

2016-07-01 10:38

Sa va iau petitia si cascarabetele in...maciuca...


Musafir

#7 :)))

2016-07-01 10:39

Sunteti penibili ce fel lasati comentarii singuri care va avantajeaza! =))))


Musafir

#8 Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 10:40

#4: Adevarul. - Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Pentru serviciul oferit mie nu mi se dadea bilet...deci...EVAZIUNE...Daca nu stii ce inseamna...vezi dex-ul...


Musafir

#9

2016-07-01 10:41

Pentru ca vreau maxi taxi inapoi..m am saturat de mirosuri urate si de asteptat autobuze!
Domnule

#10 Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 10:41

#4: Adevarul. - Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Copil prost ce esti , asculta aici , pentru 1.5 lei , faci sauna , mirosi ce n-ai mirosit in viata ta ... Asta inseamna respectarea calatorilor? Eu spun ca nu , mai bine ar baga maxi . In plus in ficare dimineata cand pleci la munca e plin de mosi .. Da n.au treaba acasa ma ? Stau toata ziua si se plimba ca nu au ce face acasa si ca le da primeraia abonamente gratis ... De ce ? Ei nu primesc o pensie ? Si elevi pana acum un an isi plateau abonamentele din banii parintilor , mie nu mi se pare corect dar fie ca tine , copil prost.


Musafir

#11 Re:

2016-07-01 10:42

#2: -  

 Lasa ca aveai conditii de 5 stele in cascarabete...frustratilor si evazionistilor...

raz

#12 Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 10:44

#8: - Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Evaziune ? Cu ce erau de vina patronii daca soferi nu dadeau bilet ? 


Musafir

#13 Re: Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 10:47

#12: raz - Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Pestele de la cap se impute...Ce simplu e sa zici asta...

Raspuns

#14 Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 11:16

#10: Domnule - Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Fara nici o suparare, dar e mai bine fara miscorbuze. Nici in microbuze nu era totul roz.  Au fost microbuze care nu mai puteai de cald sau miroseau ingrozitor. Sa nu mai vorbesc de soferi. Si dupa cum se stie pentru orice calatorie trebuie sa dea bilet asa e normal. Dar soferi faceau asta doar cand existau controale. Iar daca ai masina iti poti da seama cat de mult incurcau traficul. Da , stiu bine ca nici in autobuze nu e bine, ca nu exista aer conditionat si parca simti ca faci sauna. Asta tine de conducere si trebuie acolo sa ne ducem sa facem petitii. Nu sa readucem microbuzele.  Multumesc de intelegere!


Musafir

#15

2016-07-01 11:19

Ca e mai bine cu mxi-taxi

Musafir

#16

2016-07-01 11:28

Căcaturile de autobuze sunt mai ceva decât sălile de gazare și conservele de peste

Musafir

#17

2016-07-01 11:38

Pentru ca microbuzele asigurau un transport mult mai rapid si comod.

Musafir

#18 Re: Re:

2016-07-01 11:38

#11: - Re:  

 Pentru ce critici?ASA ESTE.daca tie iti place mirosul infernal din autobuze e problema ta .circula cu autobozul cat vrei.este caldura si in maxi taxi da nu se urca toate fosilele si boschetarii cum o fac in autobuze.e mai decent maxi taxi decat un autobuz nu ca ar fi cine stie ce conditii


Musafir

#19 Re: Petitie...???...:)

2016-07-01 11:40


Musafir

#20

2016-07-01 11:40

Era mai bine cu microbuze.

Evaziunea fiscala ar trebui combatuta dar sa interzici microbuzele pt acest lucru e ca si cum ai interzice circulatia tuturor autovehiculelor pe sosele pt ca se intampla accidente. Catedoata oamenii se gandesc la solutii stupide.

Erau soferi de microbuz ce ofereau bilete. Erau si microbuze ce aveau aer conditionat. Si situatia, zic eu, se imbunatatea pt ca se faceau mai multe controale. Asta era o posibila solutie. Nu sa se interzica microbuzele.

Acum transurb are Monopol. Unii nu constientizeaza asta. Va placea cand exista numai Romtelecom pe piata? Ati vrea sa fie la fel acum? Sa fie doar un operator de telefonie? Transurb-ul nu mai are nici un interes acum sa ofere calitate pt ca nu mai are competitor. Trebuie sa va bazati numai pe "buna credinta" a managerilor. Succes cu asta!


Musafir

#21 Re: Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 11:43

#14: Raspuns - Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Da circula tu cu autobuzul tot restul vietii daca nu iti convin soferii de la maxi-taxi.e de n ori mai ingrozitor cu autobuzul plus ca astepti de iti vine a plange.nu respecta orarul.scrie ca e din 10 in 10 minute de exemplu si vin la jumatate de ora.

Flora

#22

2016-07-01 12:08

Nu se poate circula in conditiile astea! Sub nici o forma! Este sufocant, lipsa aerului te face sa ingenunchezi! In loc sa ajungi acasa de la serviciu, ajungi direct la spital...Daca rezist, as vrea sa ii vad la iarna! Miram-as eu cum vor circula toate autobuzele astea pe drumuri inzapezite si ocupate de masini parcate....Blocaj automat in trafic....In alta ordine de idei, pentru persoanele care sufera de spatii inguste, maxi taxi era alternativa....Asta daca intelege sau trece cineva prin asa ceva.....Lasati maxi-taxi in continuare!


Musafir

#23

2016-07-01 12:18

Am semnat pt.că ajung foarte greu autobuzele....Vreau maxi-taxi(nu erau atătia nespălați ca în autobuze).Numai zic că vin câte 2-3 odată de traseul 11,într-un cuvânt e greu.

Musafir

#24

2016-07-01 12:35

Semnez pentru ca nu mi-a cerut nimeni parerea atunci cand le-au scos... Ar fi fost de bun simt sa fim intrebati noi ca cetateni platitori de taxe si salarii catre cei ce iau sceste
yo

#25 Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 12:39

#10: Domnule - Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Acei mosi de care supuneti pot fi tactu sau chiar ma-ta.