Vrem inapoi microbuzele !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem inapoi microbuzele !


Musafir

#101

2016-07-18 11:17

dati-ne inapoi microbuzele,nu traim in evul mediu cu aceste autobuze luate la mana a doua,va bateti joc de cei care circula ci transurbul de doi bani,era f bine cu microbuzele si circulam f repede,eram la destinatie imediat,ne reolvam problemele f repede pe cand acum stai jumatate de zi sa-ti rezolvi ceva caci pierzi vremea in statiile de autobuze si tramvaie!!
Dubele la remat!

#102 Afara din tara

2016-07-18 14:35

Nu, si vrem microbuzele afara din tara! Cati dubari cu sicrie din astea or fi semnat aici :)))

Microbuzele de fapt sunt niste dube infecte, bombe pe sosele, soferii fac evaziune. Sicrie.


Musafir

#103

2016-07-18 15:59

Pentru ca sunt foarte nemultumita de conditiile de transport persoane in oras.
Autobuzele sunt putine si se sta in statii .
Nu exista aclimatizare in mijloacelede transport:ca sunt trolee,ca sunt autobuze ..vara nu se poare respira aerul iar iarna ...stim cum e!
Ca sa nu mai spunem despre unii soferi!!!!!
Maxi taxi-urile erau un mijloc de transport mai rapid ca transurbul si pe masura buzunarelor noastre.
Sper sa se revina asupra hotararii.
Mihai

#104 Cea mai hilară petiție

2016-09-28 05:16

Este de-a dreptul amuzant ce încercați să faceți cu acesta petiție . Microbuzele nu vor reveni .


Musafir

#105

2016-09-28 08:58

vrem maxi taxi inapoi saraciilor

Musafir

#106

2016-09-28 11:01

in primu rand autobuzele vin greu, nu isi repsecta programul, ori vin mai tarziu, ori mai devreme, soferii sunt uraciosi, ne transporta ca niste saci de cartofi, miroase urat, urca toti boschetarii

Musafir

#107 Re: Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-09-28 11:05

#29: Stefan - Maxi-taxi-urile sa dispara 

 Noi suntem incluti, dar nu te-am intrecut, e usor sa vorbesti cand toata ziua stai cu fundu in masina, ia circula tu cu autobuzul cateva zile sa vedem cat de tare o sa-ti mai convina, si nu zilnic din 10 in 10 minute se intampla accidente, si chiar si asa, circulatia poate fi redirectionata, intarzie cate 2-3 minute, bine, dar cand vin mai devreme cu vreo 5 minute atunci tot accident a fost? 


Musafir

#108 Re: Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-09-28 11:08

#25: yo - Re: Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Nu stiu de tine, dar parintii mei nu se plimba de dimineata pana seara cu autobuzu si nici nu duhnesc a trasnpiratie , nici nu cer loc pe scaun, si nici nu inchid geamurile in autobuz ca vai doamne e curent, ma doare urechea sau racesc. 


Musafir

#109

2016-09-28 16:55

Am semnat aceasta petiție pentru ca nu sunt deloc mulțumită de schimbarea facuta.Era foarte bine cu microbuzele,in cazul meu trebuie sa dai 6 lei pentru a ajunge la o locație anume deoarece nu am autobuz de aici si pana la General de exemplu si chiar daca este vine foarte rar la fel ca 26. NU SE POATE ASA CEVA

Musafir

#110

2016-09-28 17:04

am semnat pentru ca in maxi-taxi erau conditii mult mai bune decat in autobuze care nici nu le putem numi conditii...babe si mosi se plimba toata ziua degeaba incurcand ceilalti calatori doar din motiv ca li se elibereaza abonamente gratuite...plus ca sunt conditii mizere in autobuze si se urca tot felul de betivi,boschetari si altele...si soferii de la Transurb sunt niste neciopliti si vorbesc urat cu oamenii..ca sa nu mai zic ca stai ff mult pana vine un amarat de autobuz


Musafir

#111

2017-01-23 14:24

•pentru ca m-am saturat sa stau in frig cate aproape o ora sa astept un autobuz
•pentru ca m-am saturat de inghesuiala la bilete si abonamente
•pentru ca m-am saturat de frigul din autobuze
•pentru ca m-am saturat de hotii de buzunare
..........si lista poate continua!
Sper sa faceti ceva! Multumesc!