Vrem inapoi microbuzele !

Quoted post


Musafir

#2

2016-07-01 08:58

Conditiile in care se circula cu autobuzele sunt mizere, babe si mosi care nu vor sa prinda moartea acasa se plimba cu autobuzul si inchid geamurile in autobuz pentru ca vai draga doamne " ma trage curentul', mirosul e unul de voma, intra toti boschetarii in ele, si mai sunt si pisati pe ei sau cacati si miroase ingrozitor. caldura e insuportabila, faci sauna in propria transpiratie, daca pana acum un autobuz 105 ar fi trebuit sa vina din 9 in 9 minute, ei bine, zic merci daca vine din 20 in 20, rar se mai intampla sa vina la timp, 23-ul nu si respecta programul, ori vine prea devreme ( cu vreo 7-8 minute) ori vine cu 3-4 minute intarziere, dar rar la timp, daca vrei sa l prinzi trebuie sa te duci cu vreo jumate de ora inainte in statie, chiar ora, ca sa te asiguri ca nu-l pierzi. e o bataie de joc

Raspunsuri

XyX

#3 Re:

2016-07-01 09:07:31

#2: -  

 Am stat 40 de minute in statia de la modern pentru un autobuz de gara, in timp ce veneau cate doua autobuze nr.11 simultan.


Musafir

#11 Re:

2016-07-01 10:42:12

#2: -  

 Lasa ca aveai conditii de 5 stele in cascarabete...frustratilor si evazionistilor...


Musafir

#27 Re:

2016-07-01 12:52:34

#2: -  acei. mosi si babe sunt părinții tai

 

Stefan

#29 Maxi-taxi-urile sa dispara

2016-07-01 13:23:49

#2: -  

 Se vede ca sunteti niste inculti si sunteti parte a motivului pentru care galatiul se duce de rapa. Daca autobuzele au intarziat apoi au venit cate 2-3 sigur aveau motiv. Eu am vazut 2 cazuri de accidente diferite odata accident pe domneasca care a incurcat circulatia in care erau blocate si 3 autobuze iar altul pe otelarilor cand o femeie a lovit cu masina un om batran si iar a fost traficul oprit printre care si 2 tramvaie. Deci orice intarziere a avut un motiv. Eu personal am masina dar ce faceti voi e o prostie, in loc sa intrebati soferii de ce au intarziat faceti petitii idioate. Daca va vreti maxi taxi-urile inapoi este pentru ca sunteti niste tarani sau inculti si probabil sunteti neamuri sau prietenii cu taranii care conduceau acele mizerii prin oras si incurcau tot. Galatiul e mai curat fara maxi taxi. In plus nici o tara civilizata nu mai foloseste maxi-taxi dar voua va e frica sa evoluati