Examen National

Quoted post


Musafir

#5471

2016-07-01 05:59

Regretabil felul in care va agresati intre voi, dragii mei. Sunteti viitorul nostru si va demonstrati ,,dreptetea” cu injurii, pretinzand respectul celor pe care ii jigniti?

Sunt dascal. Examenele acestea trebuie sa verifice CUNOSTINTELE, olimpiada insa, inseamna altceva. Daca mai calculam si incertitudinea pe o problema pretins logica, ajungem exact la ceea ce am ajuns: popor condus de incompetenti, care din neputinta, din lipsa gandirii, se cearta. E MAI IEFIN, PROBABIL, CEL PUTIN PENTRU MOMENT. REZULTATUL- PESTE MAXIM 1-2 GENERATII

Intrebare: cei care au formulat bazaconia asta pentru a pacali (ca cine pacaleste e destept, daca asta profita unora), ar fi putut rezolva asta la 14 ani? Cum s-or fi descurcat?

Am convingerea ca si cei care sustin 3, dragii mei, doar va temeti de corecturile care v-ar da peste cap avantajul, dar in sinea voastra, stiti ca lucrurile nu au fost atat de clare si nu e normal, lucru pe care l-ati fi subliniat cu tot atatea injurii sau mai multe, daca erati de partea cealalta. Lasati sa se normalizeze situatia, este cel mai bine pentru acum, si pentru viitor.

Raspunsuri


Musafir

#5473 Re:

2016-07-01 06:02:48

#5471: -  

 Multumim, ce bine era daca dascalii ar fi spus asta de miercuri, sau macar de acum sa inceapa, poate reusesc ei sa convinga, 

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-07-01 06:21:52



Musafir

#5496 Re:

2016-07-01 06:53:42

#5471: -  

   Ca este 9.5 acceptam dar ce facem cu frustrarea, tristetea din ochii copiilor care au vazut reactiile vehemente ale celor care au pus cifra 3. Vorbim de sistem............Nu ........Schimbarea trebuie sa vina de la oameni , din sufletul nostru. Ganditi-va ca au fost copii care au rezolvat complet si corect toate subiectele cu exceptia acestui punct controversat. Care este valoarea????? Cum poti sa pui la acelasi nivel un elev care a rezolvat ultimul punct din lucrare cu unul care dintr-o intamplare a pus la acel subiect cifra 8. Ma uit la copilul meu si nu stiu cum  sa fac ca sa-i dispara durerea. Pentru copilul meu  nu nota conteaza ci respectarea unor principii corecte si morale.A muncit 4 ani din greu; a terminat cu 10 ; lucreaza probleme mult, mult mai complicate si acum a ajuns la mana destinului.........Cum sa procedez, cum sa-i explic ca a fost doar o intamplare si sa o ia de la capat....................Nu ne vom lasa invinsi...... Va multumesc!