Examen National

Quoted post

Cipri Ciprian

#4224

2016-06-30 06:06

#416: I.A.F.A. - Re: Re: Re:  

 "Inteligent" mai eşti. Și eu am dat evaluarea. Am gresit doar la subiectul 6, restul le-am făcut  corecte. Fiecare interpretează cum vrea dar legenda este incompletă. În urma diagramei,  elevii ar trebui sa fie acele "pătrățele gri" deci răspunsul e 8.  Tu auzi ce spui "dacă copilul dumneavoastră este prost". Nu trebuie sa fii prost ca sa greșești la un astfel de exercițiu. Putina neatenție și emoția de dinaintea examenului își spune cuvântul.  Pentru unii chiar contează 0,5 puncte, neprimindu-le nu mai intra la liceele dorite. Dacă tu ești orgolios și nu poți înțelege asta. .. Dar sunt convins că , dacă ai fi scris 8 părerea ta ar fi alta.

Raspunsuri


Musafir

#5053 Re:

2016-06-30 14:37:46

#4224: Cipri Ciprian -  

  Poate v-ati grabit, poate ati avut emotii , poate chiar nu stiti sa cititi o diagrama(ceea ce este o rusine mai ales datorita faptului ca ACEEASI diagrama a fost data si la subiectul de anul trecut singura diferenta fiind enuntul). Elevii de anul trecut nu au avut nicio problema in a rezolva acest exercitiu. Mi se pare ca subiectul a fost deosebit de usor mai ales ca s-a refolosit diagrama de anul trecut.  Aceptati-va greseala si fiti mai atenti data viitoare.