Examen National

Quoted post

Caut geniile trimise de Dumnezeu pe Pamant

#4054

2016-06-29 22:55

Oameni buni,am auzit de multe ori ca matematica e stiinta exacta,si asa si este.Insa acest exercitiu este cat se poate de eronat,si cred ca orice derbedeu realizeaza ca putea fi privit din ambele perspective  .Prin urmare cele doua raspunsuri sunt corecte(pt comentatori:0=origine;si da ,se poate ca nimeni sa nu fii luat 9 sau 10) .Acum daca odrasla ta a pus 3,si ti-e teama ca e posibil ca si ceilalti sa primeasca punctajul,atunci esti un om de nimic.Cum poti fi frustrat daca ambele parti termina cu punctaj maxim la problema,sunteti retardati?(asa ca sa vorbesc in termenii care sunt la moda pe site)Si pe langa asta,suntem cu totii colegii,am trecut prin stresul examenului impreuna,dc sa nu ne sustinem?Mai lasati fratilor creierul animalic,si hai sa fim umani.Daca are vreun "destept rational si logic" un comentariu inteligent il rugam sa ne lumineze(asta numai daca e unul dintre cei ce au pus "3",asa numitii ingeri adusi pe Pamant sa ne demonstreze perfectiunea).Promit ca voi incerca sa raspund in limba voastra

:* Cu respect,omul de rand,care isi permite sa faca cunostiinta cu logica.

Raspunsuri

Anonim

#4062 Re:

2016-06-29 23:20:27

#4054: Caut geniile trimise de Dumnezeu pe Pamant -  

 Nu e corect sa dai punctaj maxim celui care a gresit...


Musafir

#4074 Re:

2016-06-29 23:49:11

#4054: Caut geniile trimise de Dumnezeu pe Pamant -  

 Isi "permite", dar nu ajunge sa se intalneasca niciodata cu ea.

Gigel Gherghea

#4077 Re: Alt redus

2016-06-29 23:56:51

#4054: Caut geniile trimise de Dumnezeu pe Pamant -  

 In conditiile in care "odrasla" ta nu e capabil sa citeasca un grafic in clasa a 8-a, nu consider ca merita punctajul. Vrei sa-i dea mura-n gura pentru ca nu poate sa gandeasca? De'asta ajung copiii cum ajung.

da

#4083 Re:

2016-06-30 00:04:54

#4054: Caut geniile trimise de Dumnezeu pe Pamant -  

 Normal ca nu-ti convine ca intra peste tine la liceul pe care-l vrei prostii care nu au stiut sa citeasca o diagrama. hai salut