Examen National

Quoted post


Musafir

#3498 Re:

2016-06-29 19:43

#3482: A. -  

 Dar va ganditi si la copii care au rezolvat corect?

Ei nu se vor simti nedreptatiti? Ei nu vor vrea sa "se sinucida"? Ei n-au muncit? Ba da, in plus, ei au fost si atenti.

Este pur si simplu gresit, IN ORICE CONDITII, sa acorzi unui copil care a gresit punctele.

Si, acesta e un examen, sentimentele n-au ce cauta aici. 

Isi pierd speranta, dar nu e vina lor ca n-au rezolvat corect? Incetati sa le mai gasiti scuze.

Raspunsuri

D-

#3531 Re

2016-06-29 19:49:53

#3498: - Re:  

 Să știți că scopul petiției e ca ambele răspunsuri să fie acceptate ca fiind corecte, deci nimeni nu va avea de suferit în afară de orgoliul ministerului.  Răspunsul 3 nu era corect și la fel se poate spune și despre răspunsul 8. Nu există copii care să fi scris corect sau greșit. Greșeala este vizibilă și pe barem. Dacă vă uitați mai bine pe grafic veți vedea că, în logica celor care au scris 3 ca și răspuns corect ar exista 3 elevi care să ia notele 5,9,10. Dacă vă uitați atent, mai este un rând de elevi tot în logica celor care au scris 3 ca și răspuns corect, rândul cu numărul 4 nu duce niciunde. Deci acum, cine a scris corect și cine a scris greșit ?


Musafir

#3561 Re: Re:

2016-06-29 19:55:32

#3498: - Re:  Aici nu exista notiunea de corect:) eu consider ca atata timp cat exercitiul este gresit, asa este si orice mod de gandire care poate deduce raspunsul aprobat. Va multumesc pentru opinie! Nu am precizat ca e vorba de sentimente! Si eu sunt tot in clasa a 8a, iar spre deosebire de colegii mei in cauza, eu nu am fost un copil de 10 pe linie :) ei da! Inchipuiti va! 10 in toti acesti 4 ani, la fiecare materie! Este o munca de neimaginat! Acesti amici de ai mei nu au absentat! Nu au avut nicio absenta! Indiferent de felul in care se simteau, ei veneau in cont la scoala! Nu stiu cati dintre dumneavoastra ati ajuns la aceasta performanta.. Pana astazi, ei erau de 10 pe linie, insa aceasta diagrama a decis ca ei merita 9,50 pe intreaga lor munca istovitoare din toate punctele de vedere...