NU acceptăm 2 variante în barem!!

Quoted post


Musafir

#4

2016-06-29 12:55

Pentru ca nu mi se pare corect ! Graficul era destul de clar astfel incat sa iti poti da seama ca raspunsul corect era 3 ! Plus ca era specificat in dreapta graficului numarul de elevi ! Cele 0.5 p fac diferenta ! Cum unii si-au dat seama si altii o puteau face ! E vorba doar de atentie !

Raspunsuri


Musafir

#9 Re:

2016-06-29 13:22:34

#4: -  

 

Daca diferentiarea intre elevi se face prin faptul ca stiu sau nu sa "descalceasca" un grafic (sau diagrama) incomplet ... e cam trist ...

Cu alte cuvinte, daca cei care nu au deslusit diagrama incompleta sunt considerati mai "slabi" decat ceilalti) ... este si mai trist ...

Un exercitiu la care iti trebuiau 5 secunde sa dai rezultatul se noteaza cu 5 puncte la fel cu ultimul sub-punct la care-ti trebuiau 15-20 minute sa-l rezolvi daca esti foarte bine pregatit. Vor exista o gramada de copii buni care au rezolvat totul corect si vor lua maxim 9,50 pentru o gresala de interpretare.…

MUIECELOR CARE AU PUS 3

#21 Re:

2016-06-29 14:09:04

#4: -  

daca erati  si voi in aceiasi situatie faceati la fel.NU  E CLAR EXERCIRIUL  E DISCUTABIL COPII  RETARZI  CARE AU NIMERIT RASPUNSUL  3,SUNTETI NISTE OFTICATI ,ORICE OM GRESESTE  E GRESEALA MEN CA NU E CLAR EXERCIUTIUL COPII DE DOI BANI

 


Musafir

#39 Re:

2016-06-29 15:02:43

#4: -  

 Si chiar si-asa...de ce nu ati vrea sa se ia in considerare ambele raspunsuri?Cu ce va doare pe voi?Sunteti defavorizati?...pana la urma,era un patratel mic si negru in partea dreapta a diagramei si scria acolo "nr elevi" nu "nr note"...chestia asta a fost interpretabila+daca stateai sa te gandesti iti dadea 8 si daca puneai la "vrajeala" iti dadea 3...Mi se pare un timp pierdut sa votati contra acceptarii a 2 raspunsuri.


Musafir

#60 Re:

2016-06-29 16:25:04

#4: -  

 Si  notele de 5,9 si 10 tot de 3 elevi au fost luate? 

Nu sunteti voi prea destepti...