NU acceptăm 2 variante în barem!!

Quoted post


Musafir

#9 Re:

2016-06-29 13:22

#4: -  

 

Daca diferentiarea intre elevi se face prin faptul ca stiu sau nu sa "descalceasca" un grafic (sau diagrama) incomplet ... e cam trist ...

Cu alte cuvinte, daca cei care nu au deslusit diagrama incompleta sunt considerati mai "slabi" decat ceilalti) ... este si mai trist ...

Un exercitiu la care iti trebuiau 5 secunde sa dai rezultatul se noteaza cu 5 puncte la fel cu ultimul sub-punct la care-ti trebuiau 15-20 minute sa-l rezolvi daca esti foarte bine pregatit. Vor exista o gramada de copii buni care au rezolvat totul corect si vor lua maxim 9,50 pentru o gresala de interpretare.…

Raspunsuri

Maria

#11 Re: Re:

2016-06-29 13:27:40

#9: - Re:  

 Sa nu exageram, dacă ești foarte bine pregătit faci o problema in 15 min. Și legat de diagramă, îmi pare rău că există oameni cărora nu li se pare important ca nu poți face ceva banal.

ma ta

#28 Re: Re:

2016-06-29 14:39:57

trist e sa incurci o greseala de interpretare cu una de atentie

esti prost rau

Victor Ponta

#72 Re: Re:

2016-06-29 20:56:56

#9: - Re:  

 cum dreacu sa ia 9,50 sa stie sa le faca pe alea grele si sa fie atat de idioti sa nu citeasca un grafic ? Dute ba in pula mea de sarac , la canal cu tine .

Alex S.

#79 Re: Re:

2016-06-30 08:10:16

#9: - Re:  

 Daca acel copil primeste nota 9,50, inseamna ca nu e de 10. 15-20 de minute? Un copil bine pregatit(cred ca si eu ma includ) il poate face in 5-8 minute. Exercitiile astea sunt si pe atentie si eu m-am chinuit mult sa ajung la nivelul asta. Daca gresesti la exercitiul cu graficul, asta nu te face altceva decat neatent, gata, ai pierdut, am castigat un loc in fata pe meritul meu. Daca eu as gresi la altul, nici dracu nu ar face cerere cu mine sa iau punct, doar ca voi ati gasit un cacat de motiv.