Examen National

Quoted post

Diana Ewald

#434

2016-06-29 11:37

"Sa le fie rușine celor care au făcut subiectele ", știți ce, fraților? Vouă ar trebui sa va fie rușine.  Exercițiul acela cu diagrama nu necesita vreo minte brici, necesita doar putina atenție, însă normal ca trebuie sa veniți aici cu bățul înfipt în c*r și sa comentați, ca de, vorba aia :" Prostul, dacă nu-i fudul, parca n-ar fi prost destul".  

Numai mame revoltate, niște alienate mai neemancipate decât propriii copii și elevii de clasa a VIII-a, viitori inculți ai țării. Dacă tot e atât de neclară diagrama, ia spuneți-mi și mie, cum de alții au putut scrie răspunsul corect? Ei nu au făcut tot 8 ani de matematica? Nu au învățat aceeași materie? Ba desigur ca au făcut-o, doar ca acum simțiți nevoia sa va impuneți prostește pentru 0,5 puncte. E vina guvernului, ce sa zic, dar ia spuneți-mi și mie, în aia 8 ani în care copiii voștri s-au dus degeaba la școală, oare nu au învățat ca notele sunt de la 1 la 10, nu de la 0 la 8? Petiția asta e o prostie care încurajează incultura și prostia, sper din suflet sa nu se întâmple nimic, ar fi nedrept pentru cei care au scris corect! O zi buna! 

Raspunsuri

felmar

#481 Re:

2016-06-29 11:42:21

#434: Diana Ewald -  

 Atunci cum interpretezi legenda din dreapta care indica partea hasurata ca fiind nr de elevi?

 


Musafir

#483 Re:

2016-06-29 11:42:24

#434: Diana Ewald -  

Corect!!!!! Nu ar fi corect ca cei care nu au raspuns bine sa fie punctati la fel ca si cei care au facut corect....unde le-a fost capul... se explicau clar datele! !!!!!!

Mihai

#488 Re:

2016-06-29 11:42:55

#434: Diana Ewald -  

 Foare bine zis! Tot respectul pentru Dumneavoastra!
Imi pare bine ca mai exista astfel de oameni! Romania mai are o sansa!

Tudor B.

#492 Re:

2016-06-29 11:43:06

#434: Diana Ewald -  

 N-as fi putut s-o spun mai bine :))

Respect :*


Musafir

#558 Re:

2016-06-29 11:48:53

#434: Diana Ewald -  

 Perfect....direct la subiect! Eu am spus-o mai finut! Mi-a placut !

 


Musafir

#1715 Re:

2016-06-29 14:05:13

#434: Diana Ewald -  

 Nu este vorba despre nici o eroare!!! Cine ajunge sa susține examenul de evaluare trebuie sa stie ca notarea se face in orice situatie de la 0 la 10.  Sunt mii de elevi care au dat raspunsul corect. Ei oare cum au putut da aceste raspunsuri corecte avand in vedere " eroarea" din diagrama?? Nu este corect fata de acesti elevi sa primească aceleasi puncte  ca si cei care nu au raspuns corect, cu atât mai mult cu cat sunt elevi buni care lupta sa intre la licee bune unde contează si o sutime!!!! 


Musafir

#4133 Re:

2016-06-30 04:47:20

#434: Diana Ewald -  

 Este o rușine din partea ta sa vorbești astfel despre unii copii care poate au greșit răspunsul.habar nu ai despre nivelul lor iar in ceea ce privește un răspuns greșit dat aici, acest lucru nu demonstrează pe deplin cunoștințele lor. Am putea la fel de bine sa interpretam, daca am avea valoarea ta, faptul ca cei care nu au rezolvat in totalitate subiectele au fost degeaba la școală, asta ca sa nu te reproduc ad literam, si totuși nu este așa. Rușine pentru astfel e comentarii, cu atât mai mult cu cat cred ca ai o varsta, după cum ai încercat sa te exprimi,chiar daca mai mult sm dedus. As vrea sa cred ca tu, la vârstă lor, putea rezolva toate subiectele corect....insa după cum te prezinți acum ma îndoiesc!!!???!!!!! Felicitări pentru educația ta!! Chiar se vad cei 8 ani de școală la tine!!! Scuza-ma ...3 !!!!!