Fetița care a fost violată la doar 2 ani este din nou în pericol!

Quoted post


Musafir

#863 D

2016-04-26 09:43

#858: Avocat - Re:  

 Plus  Instanța  a  confirmat  că  nu  au  fost  prezentate  probe  a  specialiștelor  că  mama  duce  un mod  de  veață  nesănătos  și  face  abuz  de  alcool.

Copii  în  vizorul  Direcției  pînă  la  tragedia  acestă  nu  au  fost,  practic  Direcția  nu  a  monitorizat  familia  dată.  

Cum  se  poate  de  aplicat  acestă  măsură  drastică,  fără  a  întreprinde  alte  măsuri  de  responsabilizare.

Mama  are  două  apartamente,  trăiește  în  apartamentul  cu  două  camere,  altul  dă  în  chirie.

Informația  este  prezentată  foarte  subiectiv,  nu  credeți  la  tot  ce  să  scrie.

Opiniea  mea,  că  Curtea  Supremă  de  Justiție  o  emis  o  Decizie  legală  și  a  casat  hotărîrile  instanței  de fond  și  Curții  de  Apel.  Eu  vă  spun  că  sa  facut  un  lucru  bun  și  eu  în  așa  justiție  cred,  în  caz  contrar  era  un  dosar  de  cîștig  la  CEDO!!!!  Avem  să  plătim  noi  din  bugetul  statului.

Acuma  Direcția  va  controla  mai  des,  va  face  obligațiile  corect,  dar  nu  se  ocupa  cu  adobția  copiilor  în străinătatre (copii  invalizi  trec  printr-o  procedura  mai  simplă).  Lasă  mai  bine Direcția  să  publică  statistica  lor  cîți  copii  sunt  adoptați  de  străini  și  să  ne  arată  confirmările  statelor  primitoare  cîți  au  ajuns  la  destinație,  eu  am  informație  fiecare  an  diferența  este  min  5  copii,  care  să  pierd?????

Raspunsuri


Musafir

#864 Re: D

2016-04-26 09:46:43

#863: - D 

 Persoana  care  a  făcut ........   este  condamnată  pe  viață!!!

Mama  nu  este  alcoolică,  eu  am  lucrat  cu  ea în  calitate  de  avocat  la  toate  etapele.

Cum  puteți  să  fiți  așa  simplu  manipulați,  fără  dovezi!

 


Musafir

#1167 Re: D

2016-05-01 21:10:34

#863: - D 

 Cum adica nu se afla in cauza directa cu mama? Ce mama isi lasa copilul o sapt cu o straina? Dvs aveti copii? Ganditi? Da, copilul trebuie sa stea cu mama dar ea unde a fost? Daca era copilul dvs tot asa gandeati? Sunt curioasa.