Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

Quoted post


Musafir

#2555

2016-03-24 13:58

Ideea nu este sa discrimineze cumva impotriva fumatorilor. Este vorba de protectia NEFUMATORILOR de fumatul pasinv. jumatatile de masura nu merg. Ce faci daca ai 2 persoane (una fumatoare una nefumatoare) care merg intr-un local cu zona de nefumatori amenajata? Stau separat in local? Una in zona de fomatori, una la nefumatori? In vasta majoritate a situatiilor fumatorii o sa insiste sa sta amandoi la fumotori pentru ca el e fumator si... na... Lasa ca suporta celalat un pic de fum. Cum este asta corect fata de nefumator? 

Raspunsuri


Musafir

#2565 Re:

2016-03-24 18:31:14

#2555: -  

 Si eu am fost cu o persoana nefumatoare intr-un local pentru nefumatori, am stat si am fumat afara. Dar ce ma fac acum daca merg numai cu prietena? Amandoi suntem fumatori... o sa rugam pe cineva sa aiba grija de lucrurile noastre sau sa ne tina masa? Sau mergem in oras amandoi sa bem o cafea si stam amandoi afara in ploaie? Acum noi, ca sa ne simtim bine, vom mai iesi numai cand e frumos afara sa stam pe o terasa.. in rest, la prieteni ca acolo se fumeaza


Musafir

#2697 Re:

2016-04-09 21:21:53

#2555: -  

 "Ce faci daca ai 2 persoane (una fumatoare una nefumatoare) care merg intr-un local cu zona de nefumatori amenajata? Stau separat in local? Una in zona de fomatori, una la nefumatori?"

Stai asa ca nu ne intelegem. Nefumatorul, daca vrea sa stea cu fumatorul si il iubeste asa de mult, isi Asuma pe proprie raspundere riscul de a sta in camera pentru fumatori. Nu te trage nimeni cu forta in camera pentru fumatori. Nu trebuie sa platesc eu, fumator, cu pretul sanatatii mele, slabiciunea ta psihica de a nu putea sta singur la locul tau de nefumatori, deci nu ma da pe mine afara in zapada ca sa fac pneumonie numai pentru ca tu nu ai taria de caracter sa stai in camera ta curata de nefumatori.