Desfiintati limitatoarele de viteza din Brasov!

Quoted post


Musafir

#27 Re:

2016-03-18 19:42

#21: -  

 Îți dau parțial dreptate, dar cum îmblânzești "slinosul de peșteră" cu lumini inteligente și semafoare ultra- moderne?

Când el trece pe roșu poate să fie lumina cât de bună, tot nu îl încetinești, pietonul până când observă că vine e prea târziu... 

Dacă te-ai dat vreodată jos din mașină și ai făcut 3 pași o să vezi cât de mult trebuie să aștepți ca cineva să oprească la trecere.. Te plictisești! Până nu ai pus piciorul jos nu se obosește nimeni să oprească...

Și acum întrebare, cât de des oprești la pietoni acum? Eu mult mai des ca înainte...

Raspunsuri


Musafir

#44 Re: Re:

2016-03-19 07:33:17

#27: - Re:  

 te pazesti tu singur. Soferii de duba, betivii, drogatii, cei cu masini închiriate o sa te calce si cu dâmburi si fără. Doar soferii corecti plătesc La Service-ul auto si la statia PECO.


Musafir

#100 Re: Re:

2016-03-20 14:44:06

#27: - Re:  

 Da, nu cred ca esti sofer, ...cu cat dai mai multa "putere" pietonilor, cu atat vor manca mai multe seminte pe trecerea de pietoni. Mai avem putin si-i vedem la plaja pe trecere. Se vor crea mai multe blocaje, mai multi nervi, mai multe accidente. Reversul medaliei!

Iulian Florin

#134 Re: Re:

2016-03-25 13:25:10

#27: - Re:  

Vitezomanii sau cei cu masinile firmelor vor trece oricum cu cel putin 40,50 /h peste bumpere. Chiar am urmarit personal cum decurge treaba. Eu cu masina mea trebuie sa incetinesc la 20/h ca altfel ma gandesc ca daca iau vreo 20 de dinastea imi bag masina in service.. Deci in primul rand, atunci cand las masina acasa, eu unul cand traversez ma uit stanga/dreapta, apoi traversez, nu sunt un animal care nu gandeste... care app de animale la judetean chiar am vazut caini trecand pe trecerea de pietoni mai ceva ca un om... adica se opreste pe trotuar si apoi traverseaza :-j si noi ca pietoni nu suntem in stare sa avem grija.