Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală

Quoted post


Musafir

#295 Re:

2016-01-07 13:50

#205: Anonim -  

    Sunt pline spitalele de foste infirmiere , barmanite , aprozarite care au facut la fara frecventa, o postliceala particulara.Nu mai spun cat sunt de inculte si anagramate.Nu se poate compara nivelul de pregatire profesionala si educatie al asistentelor absolvente de Liceu Sanitar cu cel al absolventelor de postliceale.Am absolvit Liceul Sanitar in anul 1989 am facut cursurile de echivalare am absolvit scoala posliceala iar din anul 2013 sunt licentiata a UMF.Am urmat 4 ani cursurile la locuri bugetate am avut bursa 4 ani.Sunt casatorita si am 2 copii, am facut serviciu in 3 ture fara concedii medicale.          DA SE POATE ABSOLVI FACULTATEA LA ZI I!NUMAI IN ROMANIA E MODA SA NU MUNCEASCA STUDENTUL.LA 42 DE ANI AM ABSOLVIT FACULTATEA CU NOTA 10 LA LICENTA.                           .NU SUNT DE ACORD CU ACEASTA PETITIE.PORTILE FACULTATILOR SUNT DESCHISE PENTRU ORICE DORITOR!

Raspunsuri


Musafir

#296 Re: Re:

2016-01-07 14:51:41

#295: - Re:  

  Dragilor petitionari, eram la facultate cand ati initiat aceasta petitie.Am absolvit de 3 ani UMF si voi n ati mai rezolvat nimic.De cand va zbateti ati adunat doar. trei mii si ceva de semnaturi.Lucrez intr un spital judeteann unde aproximativ 75% din personal a urmat cursurile unei facultati, inclusiv lidera Sanitas si sefa OAMMR, amandoua doamne peste 50 de ani.Cred ca daca se putea rezolva ceva se rezolva pana acum.Ada ca mai bine puneti va pe invatat.