Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Quoted post


Musafir

#1888

2015-11-06 02:49

Pentru că majoritatea preoților în frunte cu el sunt CEI MARI HOȚI din țară, dacă el ar fi fost un patriarh cu frica lui d-zeu nu ar fi stat cu mâinile sub sutană, ar fi trimis așa zișii ”slăviți” să facă o slujbă atunci imediat nu să huiduie morții din acea tragedie ... de când este nu a făcut altceva decât să pună preoții ”să mulgă” amărâții care se duc la biserică și de ultimul bănuț...,și eu sunt credincioasă, dar nu sunt practicantă, adică nu merg la biserică decât atunci când pot și vă spun sincer că și atunci de scârba preotului nu prea mă trage inima, când știu cum a ”jupuito” pe mama de atâția bani. Cam acesta este motivul meu și bineînțeles tot ceea ce văd pe internet mă convinge că nu este o decizie greșită. Vă mulțumesc

Raspunsuri


Musafir

#1890 Re:

2015-11-06 02:52:45

#1888: -  

 CORECT


Musafir

#1892 Re:

2015-11-06 03:02:26

#1888: -  

 Draga mea,  mă rog nu să găsești drumul spre biserica din cartierul tău,  ci să-L găsești pe Domnul. Apoi tu vei alege singură ce este mai important în viață și cum poți să dobândești aceasta. Bănuiesc că nu-ti lipseste rugăciunea,  acasă,  zilnică și milostenia.  Căutarea binelui aproapelui.  Căci probabil fără biserici ne facem noi casa duhului sfant. Cale liberă spre unirea cu Hristos cel atoate făcător.