VREM SPITALE NU CATEDRALE

Quoted post


Musafir

#1047 Re: Rooney Calin

2015-11-04 00:31

#1045: linutzu - Rooney Calin 

 FELICITARI !

O persoana care stie ce spune ! La fel ca si tine , am citit biblia (partial) din curiozitate si am fost uimita de basmele ( foarte prost scrise ) in care unii cred ! Nu judec pe nimeni, fiecare are dreptul la o opinie.

Dar as vrea ca acesti adepti ai BOR atotstiutori sa  nu mai fie tari in gura, si sa se dea mari sfinti doar pentru ca nu spala rufe duminica si ia lumina de la bricheta preotului de paste.Sa mai ia si de la brichetele lor de acasa ca vad ca in piata nu stiu sa vina sa stea in frig noaptea cu un scop nobil, da de paste stau toti gramada pana la 7 dimineata, ba chiar se mai si bat ca prostii sa prinda 100g de paine la 50lei/kg, ca de..e stropita cu vin primit cadou de la aceiasi prosti. Si mai baga ceva si in cutia milei, ca de, e scumpa motorina si preasfintitul BMW consuma cam mult. Apoi in restul anului se duc pe la spitale ( inexplicabil se mai si imbolnaveste omu chiar daca dumnezeu il protejeaza de boli, si la fel de inexplicabil, biserica nu vindeca) si injura cu mare spor si drag ( mentionand-ul pe dumnezeu desigur)  fondurile insuficiente ale spitalelor, ca de... la spitale nu doneaza nimeni ca nu ne trebuie ! ne trebuie biserici noua ca in rest avem de toate.... asta e crestinul ortodox roman si bor.....

 Speram la tot mai multi oameni in viitor care sa NU CREADA SI SA CERCETEZE  ! 

Raspunsuri


Musafir

#1113 Re: Re: Rooney Calin

2015-11-05 11:16:08

#1047: - Re: Rooney Calin 

 Iti multumesc, in aceasta tara nu.prea primesti sustinere, avand in vedere ca eu sunt ateu si nu m o credinta. Imi este scarba de ceea ce se intampla la noi in tara, chiar este ceva de necrezut si inadmisibil.