Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Direcția Națională Anticorupție

#44433 Re: SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-10-25 07:58

#42124: NEWS OLTCHIM: - SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 

 https://www.facebook.com/EmilGhioca?fref=ts

 Emil Ghioca

#39577 Re: Re: RASPUNDE MAI GAOAZA RETARDATA,RASPUNDEEE.


" Bai proasta p...i  mele , eu sunt EMIL GHIOCA si ma stie tot OLTCHIM-ul , tu cine p... a mea esti sa iti raspund tie? "

 EMIL GHIOCA si ma stie tot OLTCHIM-ul

 

ABSOLUT ŞOCANT ! Iată STAREA DE SPIRIT a liderului sindical EMIL GHIOCA de la OLTCHIM

12 August 2013

Combinatul vâlcean Oltchim pare a se îndrepta cu paşi repezi spre faliment şi dezafectare.

Această crimă economică şi socială comisă de Guvern are complici chiar în lumea sindicală.

Iată cât de “deprimat” se prezintă, pe pagina sa de Facebook,  Emil Ghioca, vicepreşedintele sindicatului colaboraţionist “Victoria”, al cărui preşedinte este Corneliu Cernev.

Fotografia a fost postată ieri, aşa încât putem spune că exprimă starea de spirit la zi a liderului sindical.

Românii şi-au făcut-o întotdeauna cu mâna lor.

 Legea 78/2000 pentru prevenirea, descoperirea si sanctionarea faptelor de coruptie:

Art. 13
Fapta persoanei care indeplineste o functie de conducere intr-un partid, intr-un sindicat sau patronat ori in cadrul unei persoane juridice fara scop patrimonial, de a folosi influenta ori autoritatea sa in scopul obtinerii pentru sine ori pentru altul de bani, bunuri sau alte foloase necuvenite, se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani. 

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

Raspunsuri


Musafir

#44449 Re: Re: SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-10-25 17:48:41

#44433: Direcția Națională Anticorupție - Re: SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 

Am muncit cu sudoare sa ajung unde sunt. Toata lumea se leaga de mine. Faceti si voi ca mine si o sa vedeti ca vine si rasplata. Nu cred ca 2300 lei e un salariu care sa sperie pe cineva fata de salariile care sunt in tara. Va e frica ca sunteti controlati? Invatati sa fiti corecti. La munca si gura mica. De irei ani si patru luni primiti salariu fara sa faceti nimic. Nu mai faceti scandal la directori sa ma schimbe ca nu ma schimba.
Am mina libera sa va prind pe toti.

Oare de ce suntem denigrati pe email? Pentru ca avem dreptate.
Pentru a primi raspunsurile corecte si reale sunati-ma pe mine Ghioca: 0753986662 sau domnul Cernev 0758710722.