STOP amenzilor ONJN!!!

Quoted post

Bobo

#133 Amenda ilegala

2015-10-23 06:20

Salut!

Am fost deja la ONJN si rezultatul a fost: 5000 RON. Apoi am plecat direct la avocat si ieri a fost depusa in instanta. Avocatul mi-a garantat ca o sa avem castig de cauza deoarece este clar un abuz. Nu am fost informati ci doar panditi ca sa putem fi sanctionati! Am urmarit interviurile si declaratiile persoanelor din conducerea ONJN si nu am facut decat sa ma enervez, cand am citit raspunsurile necorelate sau care nu aveau nici o legatura cu intrebarea reporterului. Totodata "stimata" conducere a ONJN, se bate cu pumnii in piept ca ei aplica Legea.... Cum aplica legea??? Ca deja au inceput: "ca nu toti vor fii amendati", acum "au ramas doar 300 de persoane" ...In concluzie un Haos!!! Nu puteti aplica legea diferential "stimata" conducere ONJN!!! Daca 2 persoane sunt prinse la furat si una dintre ele a furat 5 Kg de cartofi, iar cealata doar 1 Kg, cum aplicati legea si ii sanctionati pentru furt??? Nu au comis ambii aceeasi fapta??? unul o sa ia amenda ca a furat 5 kg, iar celalalt o sa fie iertat ca a fost prins doar cu 1 Kg??? Poate celalalt fura un cartof pe zii timp de 5 ani?? Care este rezultatul??? In concluzie sunteti foarte constienti de abuzurile pe care le faceti in continuare si nu mai iesiti in presa, va rugam frumos, cu argumente si explicatii necorelate si care va contrazic, ca 100% acestea se vor intoarce catre Institutia dumneavoastra ca un bumerang. 

Succes tuturor!!

Raspunsuri


Musafir

#152 Re: Amenda ilegala

2015-10-26 18:06:18

#133: Bobo - Amenda ilegala 

 salut..am primit si eu amenda acasa astazi 26.10.2015 si am sunat la cei de la bet365 si am inteles k trimite avocat in fiecare oras sa ne sustina..acum nush..e mai bine sa ai avocatul lor al site-lui sau un avocat care il vrei tu ?? Daca stii poti sa imi lasi un raspuns ms !

toto
Musafir

#157 Re: Amenda ilegala

2015-10-30 21:38:46

#133: Bobo - Amenda ilegala 

 noroc,Bobo

si eu  am fost amendat si as vrea sa stiu daca esti din bucuresti si la ce avocat ai mers?