Spune NU gardurilor metalice care împrejmuiesc spațiile verzi

Quoted post


Musafir

#2

2015-08-12 12:28

Aceste garduri sunt 1. periculoase (virfurile ascutite) am vazut batrini care se sprijina cu palmele de ele, am vazut copii care s-au zgariat 2. inutile - care e rolul??? in occident in jurul blocurilor stau pe iarba la picnic! 3. urate, extrem de inestetice - parca am fi in lagare!! 4. mizeriile care se aduna intre gardul viu si gard, sunt mult mai greu de scos de catre persoanele care fac curatenie. Una peste alta, NU avem nevoie de ele, cine a avut bani de luat pe ele, sper ca e multumit, luati-le JOS!

Raspunsuri

luci

#3 Re:

2015-08-12 13:02:45

#2: -  

 Problema e ca la intalnirile pe care le-a avut Boc cu oamenii din fiecare cartier in parte (unde de regula merg cei ce au mai mult timp liber, eg. pensionari) s-a decis, prin vot, sa se monteze aceste garduri.


Musafir

#20 Re:

2016-04-25 21:53:44

#2: -  

1. Varfurile se pot slefui

2. Protejeaza gardul viu care asa poate creste. Asta nu inseamna ca nu poti sta pe iarba, dar din pacate multi nu fac carare prin spatiul verde pentru a sta la picnic ci pentru a ajunge pe scurtatura la vre-un magazin sau la masina

3. Da, sunt inestetice cativa ani pana cand gardul viu se reface in jurul lor..

4. Gardul viu creste prin gardul de metal asa incat dupa cativa ani acesta nu se mai observa