NU maririi indemnizatiilor deputatilor!

Quoted post


Musafir

#6

2015-08-03 00:30

Pentru ca e aberant ce se intampla, si cred ca e timpul sa facem ceva pentru a ne descotorosi de niste capuse care de 25 de ani de zile isi jefuiesc constant propria tara cat si pe cetatenii ei, indeosebi..In timp ce poporul moare de foame cu salarii mizere si pensii mai mult decat jignitoare la adresa parintilor nostrii care au muncit o viata si azi abia isi mai duc zilele cu pensii de 300-500 lei/luna intrun stat unde doar chiria este de minim 600 lei, iar exemplele din care reiese clar ca ciocoii astia s-au pus pe noi sa ne extermine intrun mod sistematic, pot continua..Iar javrele astea, de parca nu era indeajuns de cat am fost si suntem furati si batjocoriti, vor sa-si mareasca salariile la sume la care majoritatea dintre noi nici nu visam..si pentru ce ?...tot pe carca noastra ca sa fim ucisi mai urgent ?!...pana unde poate ajunge tupeul asta nesimtit ?!...si noi, cat cred ei ca putem indura aceste umilinte ?!...Aceste specimene trebuie sa fie inlaturate cat mai urgent din functiile pe care le detin in mod abuziv, pana nu e prea tarziu pt "prostimea" care tine in carca acesti paraziti...Ceea ce ei nu realizeaza inca este faptul ca daca noi disparem, vor disparea si ei, dar chiar asta trebuie sa fie pretul ?!...

Raspunsuri


Musafir

#1562 Re:

2015-12-16 13:01:41

#6: -