Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#41448

2015-07-12 19:21

Bai Ponte ca am inteleges ca te tragi din Italia,iar daca o scu.rmi mai bine o sa vezi ca pe vremea imperiului roman,te tragi din randul prostituatelor care deserveau garda pretoriana,idiotule,mai importanta este imaginea ROMANIEI,nu cac.atul de imagine a PSD-ului,nesimtitilor din psd mai importanta este ,tara,glia si pe urma un rahat de partid.

Raspunsuri


Musafir

#41450 Re:

2015-07-12 19:49:12

#41448: -  

 

Victor Ponta a povestit, la Tirana, ca familia bunicului sau a venit in Romania din satul albanez Moscopole

Premierul Victor Ponta, aflat in vizita la Tirana, a povestit, intr-o conferinta de presa sustinuta impreuna cu omologul sau albanez, ca familia bunicului sau a venit in Romania din Moscopole, un mic sat la granita Albaniei cu Grecia, si a afirmat ca ar fi trebuit sa vina mai des in aceasta tara.

 "Este prima data cand ma aflu in Albania, la Tirana, si sper sa revin cu alta ocazie. Familia bunicului meu a plecat din Moscopole spre Romania, asa incat ar fi trebuit sa ajung pana acum aici, dar e bine ca am ajuns si acum", a spus Ponta, citat de Mediafax.

Premierul albanez Edi Rama a apreciat relatiile vechi culturale si istorice dintre cele doua tari si a aratat ca nume ale culturii romane, precum Nicolae Iorga sau Mihai Eminescu, sunt familiare in aceasta tara.

http://www.hotnews.ro/stiri