Demite-L pe Ponta!

Quoted post

Musafir

#230

2015-06-09 16:41

Dupa statistici este cel mai bun premier din Europa. Hotia pe care au facut-o cei din PDL,  mascati acum in PNL, nu are egal. Cel mai mare furt din istoria acestei tari l-a facut Basescu cu trupa. Astea sunt faptele! A imprumutat Romania si a scazut salariile bugetarilor mai rau decat in Grecia. Ponta a dat cate un salariu in plus pe an fiecarui om care munceste . Alimentele au scazut in hipermarket-uri cu aprox 12% . Deci la 10 luni daca cheltuiti pe mancare cate 1000 ron / luna  ramaneti cu 1200 ron. Adica banii pe care trebuia sa-i dati daca TVA-ului nu scadea. Astea sunt faptele. In rest voi comparati 40000 de Euro  cu miliardele si nu exagerez, furate de Basescu? Dar cei 40000 au fost facturati. Flota nu a fost facturata! Cata mizerie. Doar vorbe fara nimic in spate . Astept sa ma injurati ca asa va e caracterul. Este incredibil cat de spalati pe creier sunteti. Cum nu tineti seama de fapte! Stiti doar sa tipati hotii dar pe Iohannis, cu 6 case din meditatii, nu-l vedeti. Rusine ! Si voi va numiti oameni? 

Iohanis a venit acum si a plans ca Ponta este mai presus de omul de rand . In urma cu o saptamana a pus-o pe Stanciu peste omul de rand Rarinca care a facut puscarie nevinovata in urma unui abuz nu unei erori. Nu era asa de apropiat, acest neamt,  de omul de rand. Ipocritul o apara pe Stanciu dincolo de orice limite ale bunului simt. Nu am votat PSD niciodata. Spun adevarul ! Dar de acum o sa-l votez si nu pentru ca imi place acest partid cu multi hoti in el ci pentru ca imi e scarba de pnl care are cei mai mari si mai multi hoti in el. Dintre doua rele PSD-ul acum este raul mai mic din pacate. Uitati-va la nebuna aia de Gorghiu cum tipa despre Sova in procesul Turceni -Electrica , cand Sova apara Turceni ea apara Electrica. A luat contractul cu ajutorul lui taticu care era director in Electrica. Se poate asa ceva? Macar Sova a castigat si Gorghiu a pierdut! Eu nu zic ca Sova nu a furat, insa Goghiu trebuie sa vorbeasca? Dar voi puneti botul. Saraci in informatii, fara prea multa minte, o luati asa cum v-o serveste propaganda. Bravos natiune! Vorbiti de democratie dar nu intelegeti nimic! Va doresc numai bine si sper sa va lumineze Dumnezeu, ca aveti mare nevoie. 

Raspunsuri

marius

#265 Re:

2015-06-09 18:07:57

#230: Musafir -  

 Mai  musafir nestiutor.Padurile cine le-a distrus,? Iliescu a inceput cu firma Austriaca.In 2002 Ponta a fost sef de control al guvernului neluand nici o masura  sa nu se defriseze padurile.Agent sub acoperire, general in securitate, spion marsav asta este Ponta.Dar despre procurorul Panait care ar fi fost asasinat de Ponta? Nu se spune nimic.Ma rog sa dea dumnezeu sa nu scape de inchisoare.Sa se duca langa Nastase.Ce cauta  cumnatul lui Ponta in functia de ministrul al justitiei Cazanciuc, trafic de influente.La conducerea Tarom verisoara si cumnata lui Ponta.Ce coincidenta stranie.Ilie Sarbu in senat, inca o dovada de trafic de influenta.Sotia euro-parlamentar Daciana.Ce cauta un prim -ministru sa spuna ca recunoaste Kosovo? Cum pleaca el in Dubai sa vanda Tarom fara stirea presedintelui.A facut in ultimul an 2 miliarde de euro, iar in ultimi 3 ani 12 miliarde datorie.Suntem vanduti? Cine plateste sceste datori. Musafir? P.S.D care a distrus Romania in decursul a 25 de ani1.500 fabrici distruse vandute ca fier vechi(comisioane grase..) Iar flota vezi de unde a inceput sa dispara Musafir? Nu cumva Mugur Isarescu are ceva de spus despre flota.Ministru al transporturilor Traian Basescu nu putea vinde  singur o flota.Este inadmisibil ca in 26 de ani salariile sa ramana 200-300euro la preturile din U.E Concluzia finala.Eu unul un asemenea prim -ministru nu-mi doresc.Un mincinos care spune ca nu a colaborat cu Sova.E incredibil, si el crede minciunile lui.Plagiator , fals in acte.In Europa  Cu Ponta nu mai avem credibilitate