Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#38542 Re: Re: Re: Re: Re: Re: DATII AFARA DIN OLTCHIM DOAMNA JUDECATOR SINDIC RAMNICU VALCEA SI SALVATI JU

2015-05-27 07:09

#38529: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: DATII AFARA DIN OLTCHIM DOAMNA JUDECATOR SINDIC RAMNICU VALCEA SI SALVATI JUDETU 

 Decat sa faci pe desteptul, scriind despre ceilalti ca sunt agramati, mai citeste o data ce AI SCRIS.

"DOBITOAC-O" ?!?!? Ce inseamna asta???

Asta nu e greseala de tastare, ca nu ti-a bagat tasta cu forta cratima "-". Dar asa sunteti voi, agramatii, cand nu sunteti sigur pe ceva, bagati cratima. Doar la ma-ta nu bagati.

Daca tot dai cu piatra....

Raspunsuri

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38543 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DATII AFARA DIN OLTCHIM DOAMNA JUDECATOR SINDIC RAMNICU VALCEA SI SALVAT

2015-05-27 07:46:08

#38542: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: DATII AFARA DIN OLTCHIM DOAMNA JUDECATOR SINDIC RAMNICU VALCEA SI SALVATI JU 

 Da, prostovane, este foarte corect dobitoac-o ( AM VRUT SA SCRIU CA ESTE EL SI SUNTETI OLIGOFRENI,  AM LASAT CU CRATIMA CONTINUARE..., SA MAI INSISTATI, INSISTATI... ),  puteam sa scriu dobitoac' oligofrena si sa-ti ramana dobitoaca si atunci nu aveai ce sa mai bolborosesti, am  despartit  corect, n-am facut eu atentionari ci el facea pe desteptul, asa cum o faci si tu si altii ca tine, noi suntem in oltenia si asa scriem si vorbim si dracu sa va manance pe toti " TELECTUALII ASTIA CARE NUMAI STRAMBE BAGATI " de nici justitia nu mai stie forma corecta a cuvantului si uite asa devenim victimele justitiei, LA VIRGULA, LA CRATIMA, LA LITERA, LA CUVANT , am folosit tot un argou local de la niste cretini la fel ca tine ce se bagau in seama ca ei sunt filologi, forma corecta... e subiectul tau, eu o stiu, esti o dobitoaca.

De cati-va ani s-a renuntat la cratime si acum,  ba se lipesc, ba se scriu cuvinte legate,  argourile asa cum le folosesti si tu ai altii si chiar si eu, ti-am dat si eu un "exemplu" de argou local ... Eu nu te-am luat la misto pe scrierile tale ca ai scris aiurea sau lasat ceva aiurea si aveam posibilitatea de bascalie, am trecut cu vederea.... Asta e tara care ati construit-o si va doare'n... agramatisme, in loc sa va utati la ce avem de spus.

Vreun sau vre-un, vre-o sau vreo si te tin asa pana capiezi, asta daca nu esti deja capiat de-a binele si vi sa ne explici tu gramatica pe limba si intelesul tau. Mai au venit niste "destepti" si au spus, nu se mai pun ..., ci se pune (...), ba o tara de destepti, tara cu destepti asa ca tine, filozofi, din cauza voastra au inceput unii sa renunte la a mai pune accent sau scrie cu un i sau ii ori trei iii, ( ATI SPERIAT UN POPOR INTREG!!!!) pentru ca nu mai stiu ..., le-am explicat sa se tina cont de copi, copii si copiii si astfel stiu cand sa puna i, va doare'n .... (...) pe voi.

BAAAAAAAAAAA NE FURA ASTIA BAAAA JAFFF< JAFFFF LA OLTCHIM!!!!!!!!!!!! SE FURA BANII SALARII CU AGRAMATUL, PENAL, PENAL, PENAL CORNOIU ( PSIHOPATUL , CONSTRUCTIE COMUNISTA SI SE DA PSIHOLOG ACOLO UNDE TRAG EU APA A FACUT EL PSIHOLOGIE) SI GASCA PIPEREA CU ASOCIATII &CO. SI SINDICATELE CU STATUL ROMAN, PENALE, PENALE, PENALE.

JAF,JAF,JAF,JAF,JAF,JAF,...JAF,JAF,JAF LA OLTCHIM 2013-2015:UNDE SUNT BANII????