Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#37902

2015-05-17 18:47

Domnule Creanta

Noi grupul de admiratori (si adormitoare) de la Pitesti, te rugam sa ne ajuti si pe noi sa ne luam banii.

Pe zi ce trece mi se pari si mai interesant prin ceea ce re... , esti ca vinul cu cat e mai vechi cu atat e mai bun.

SA TRAIASCA JUSTITIARUL

Raspunsuri


Musafir

#37906 Salariatii de la Pitesti - HOTI. Nu o spun eu ... a spus-o marele Dumitru!

2015-05-17 18:59:30

#37902: -  

PITESTENI, AVETI NELAMURIRI? INTREBATI-L PE DUMITRU, INTREBATI-L PE PIRVU?

 Zii Dumitre zii, sti ceva?
SALARIATII DE LA ARPECHIM SUNT HOTI - asa cum declarai tu?
Anii au trecut intrebarile raman.

Într-un interviu, dat în 29 iulie 2010, D-l Marian Dumitru, al cărui mandat de lider de sindicat a însoţit 20 de ani din mandatul lui Mubarack, care a plecat, spre deosebire de dânsul, care a rămas, cum spuneam  avea următoarea opinie despre încercarea salariaţilor de a apela la instanţele judecătoreşti pentru a-şi scoate participaţiunile PAS din suveica de sporit şi, spun unii, din zona serviciilor speciale europene, de spălat banii:
"Salariaţii încearcă să fure şi ei, prin instanţă, nişte bani nemunciţi. Nu mă deranjează, dar se exagerează. Nemunciţi? Oamenii sunt de altă părere, sunt de părere că munca nu le-a fost plătită corect nici de comunişti, nici de capitalişti. Aşa că acţiunile primite „gratis” sunt plătite cu vârf şi îndesat. Restul este obrăznicie…"