Petie impotriva educatiei sexuale obligatorii

Quoted post


Musafir

#18

2015-04-01 10:21

Cred ca ar fi mai bine sa va documentati inainte sa spuneti un NU hotarat. Cred ca nu sunteti informati ca varsta medie la care se incepe viata sexuala a coborat ingrijorator, ca suntem tara pe locul I la sarcini la varste fragede cand inca ar trebui sa se mai joace cu papusile. Se intampla in mare parte din lipsa informatiei. Nu cred ca educatia sexuala duce la coruperea copiilor nostri si/sau la lipsa moralitatii. Sunt copii care deja au devenit parinti sau au dat spre adoptie copii lor sau au facut deja 2-3 intreruperi de sarcina. La BTS-uri v-ati gandit? Adolescenta este o perioada dificila pentru ei si au nevoie de informatie. Eu as intreba cine va face aceasta educatie copiilor. Mi-as dori sa fie oameni cu pregatire de specialitate in psihologie, care sa puna accentul pe cea ce isi doresc cu adevarat, pe sentimente, pe viitorul lor. Sa ii invete ca inclusiv in aceasta perioada construiesc bazele viitorului lor, ca nu pot merge pe premisa ca lor nu li se poate intampla nimic. Dati o sansa educatiei!

Raspunsuri


Musafir

#81 Ce sa ii învețe ?despre ce?ia puneti mana pe Biblie so citiți,apoi mai dati sfaturi.

2020-06-25 12:21:03

#18: -