Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013:

#35824 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013:

2015-03-31 15:10

Paulica, prietene. Art. 5 au fost achitate CREANTE, exemplu, (ii) indemnizatiile de concediu de odihna si prima de vacanta, asa ca acest articol a inceput achitarile si s-au OPRIT FRAUDULOS,  iar ce a fost pana ultima zi 29.01.2013 sunt la masa credala iar generarea datoriilor dupa data deschiderii procedurii  OBLIGATORII SI FARA MAGARII DE ACHITARE DIN DATA DE 30.01.2013 DESCHIDERE INSOLVENTA CU  DREPTURI SALARIALE PE CCM, ( CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA LA NIVELUL OLTCHIUM ) SALARIILE COMPENSATORII 2013 SI TOATE DREPTURILE SALARIALE  sunt achitari creante curente si obligatorii la achitare cu prioritate, tinand cont ca in perioada de observatie, reorganizare si faliment aceste sume s-au generat si sunt obligatorii catre achitare catre destinatarii finali, drepturile salariale fiind protejate de legi si solid consolidate spre a fi achitate.

Raspunsuri

Anton Paul

#35828 Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013:

2015-03-31 15:32:03

#35824: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013: - CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013: 

 Nu intru in polemica cu tine. Citeste tu un pic textul scris de mine... Adica, la data la care colegii nostri au deschis actiunile in instanta, multe din veniturile solicitate NU ERAU PLATITE, printre care si banii de concediu. Nu este vorba de data de astazi, 31 martie 2015 ci de data de 10 iulie 2013. Daca totusi nu te convinge acest text, urmareste-ti extrasul de cont al cardului de salariu. O sa observi acolo la ce data ti-au platit drepturile.

Totusi raman la convingerea ca nu intelegi ce scriu eu. Asa ca o las balta.

 

Si, ceea ce nu intelegi este faptul ca toate sumele IN AFARA CELOR INSCRISE LA MASA CREDALA (ascunse voit dar eronat sun sintagma "drepturi salariale restante") trebuiau achitate la data de 10 iulie 2013.

Nu am contestat ca "sunt achitari creante curente si obligatorii la achitare cu prioritate, tinand cont ca in perioada de observatie, reorganizare si faliment aceste sume s-au generat si sunt obligatorii catre achitare catre destinatarii finali, drepturile salariale fiind protejate de legi si solid consolidate spre a fi achitate".

Dar ma intreb de unde scoti tu aceste texte. Dar nu mai astept raspuns pentru simplul motiv ca nu mai intru pe aceasta petitie.

Sa iti fie calea libera pentru "repetitio este mater studiorum" si pentru a umple inutil un spatiu creat pentru Salvarea Oltchimului si Arpechimului.

Promit ca o sa-mi vad de treaba mea si nu te mai incurc in incercarea ta de a ne face sa intelegem ca multi (sau poate toti) suntem rau intentionati sau poate chiar prosti de-a binelea.

De asemenea iti multumesc pentru curajul cu care iti exprimi opiniile si cu care te semnezi de fiecare data cu numele tau.

Anton Paul