Sunt singur pe lume, cine mă apară?

Quoted post


Musafir

#24

2015-03-25 13:03

Am semnat aceasta petitie deoarece stiu ce se ascunde in spatele sistemului de asa zisa ''protectie a copilului''.
Angajatii din centrele de plasament, traiesc pe spinarea unor copii nevinovati. Tot ce inseamna campanie umanitara, odata ajunsa in tr-un astfel de centru, dispare. In plasele, pungile...angajatilor.Tot. Imbracaminte: se fura. Personal, cunosc un astfel de centru de plasament, Centrul de plasament Campina, unde seful de centru, impreuna cu subordonatii, fura tot ce se poate. Fiecare fura ce-i pica in mana. Instructorii de educatie isi atribuie banii de buzunar ai copiilor. '' Pensia'', asa se numesc banii respectivi, in jargonul CP Campina. Si exemplele pot continua: soferul care vinde  cascavea, lapte, telemea ( celor mai mari..care invata la Scoala Profesionala Speciala Breaza ).

In Centrul de Plasament Campina, pe data de 06.12 in fiecare an, se primeste o donatie consistenta, de la asociatia Ponte del Sorriso Italia. Imbracaminte si incaltaminte Geox. Nimic nu ajunge la copii. Hainele si incaltamintea iau drumul Ploestiului. Ajung la prietenii lui Matu Marius, la sediul DGASPC Prahova. 

Diavolii se imbraca de la Geox.

Ce mai scapa, ajunge la angajatii centrului. Acestia sunt foarte binevoitori: aduc de acasa alte haine, si le iau pe cele Geox. La fel si cu incaltamintea. 

Sa va povestesc despre relatiile infame pe care Matu Marius le are cu cateva din angajatele centrului?? Parca ar fii ''Burlacul''. Pinta Adriana, asistenta medicala. Nr 1 e. Amanta de suflet.

Pe locul 2, Bejan Marta. "Creierul" CP Campina, cam prajit creierul asta, dar locul 2 este asigurat.

Raspunsuri

ionut

#303 Re: Treaba sta asa

2018-01-01 16:21:31

#24: -  Mihai George Briscan din Poiana Campina a dat startul la furaciuni fiind sef la Campina.El cat si ai sai parinti au furat toata viata.Habar nu aveau superiorii lui la Ploiesti de invarteli.A intrat in politica si s-a ars,emigreaza urgent unde e trai pe vatrai