Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#33899 Re: Re: Re: ATIT STI ,SA DAI EXEMPLU, DAR CU MUNCA ESTI DEPARTE MAI BAIETE

2015-02-13 17:35

#33892: - Re: Re: ATIT STI ,SA DAI EXEMPLU, DAR CU MUNCA ESTI DEPARTE MAI BAIETE 

 Apropo de varsta, daca ai peste 60 ani si te ocupi de lucruri si postari atat depuerile, atunci incepi sa imbatranesti urat. Pacat se tine.

Raspunsuri


Musafir

#33901 zi mersi ca ai unde munci si mai lasa aburelile care ni le spui,noapte buna.

2015-02-13 17:39:59


Musafir

#33916 Re: Re: Re: Re: ATIT STI ,SA DAI EXEMPLU, DAR CU MUNCA ESTI DEPARTE MAI BAIETE

2015-02-13 18:28:41

#33899: - Re: Re: Re: ATIT STI ,SA DAI EXEMPLU, DAR CU MUNCA ESTI DEPARTE MAI BAIETE 

  De acord cu tine ca se munceste in anumite sectii si in special propen, insa nu te poti compara cu unu care are 40 de ani de munca si a cotizat  pentru aceste situatii de acest fel prin CCM conform legii si  care apar in timp de faliment pe insolventa si altii care poate nu au nici cinci ani vechime in munca si ridica pretentii ca muncesc. Sunt situatiile confuze datorita spiritului invrasbit de catre SINDICATE, care cu asta s-au ocupat, stim ca am fost si noi  acolo si stim cate se spuneau si se aruncau doar sa inrautateasca situatia, doar din aspecte pe care nici tu sau nici eu nu le stiam prea bine si realitatea era cu totul altfel... iar noi efectiv nu aveam nimic de impartit decat MUNCA. Iar felul tau de abordare nu este corect. Nu-ti ia nimeni salariile cum se vehicula in combinat, cum nici tu nu ar trebui sa-mi iei salariile la care am muncit atatia ani si le detin pe CCM. Situatia este destul de amara si nu datorita noua celor care am muncit sau chiar munciti inca acolo. Apropo, sa sti ca DIN SALARIILE NOASTRE AI FOST PLATIT PANA AZI SI INCA ESTI ACHITAT DIN ELE.

Cu stima ti-am explicat putin poate doar sa pricepi si  tu.