Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#33901 zi mersi ca ai unde munci si mai lasa aburelile care ni le spui,noapte buna.

2015-02-13 17:39

CREANTE OLTCHIM.

#33902 Re:

2015-02-13 17:40

#33895: -  

 Colegule, voi inca nu realizati ca OLTCHIM este FALIMENT pe procedura de insolventa???? Esti platit si din salariile celor disponibilizati, asta este adevarul. Si culmea asta este situati, noi va sustinem locurile de munca.... si speram prin plecarea  noastra nu sa dormiti, ati dormit..., si acum veti trage.... o sa fie munca pentru toata perioada asta de relaxare. S-a dat startul in Oltchim, iar dupa decizia judecatorului-sindic, mai este o singura scapare, iesirea din insolventa si evitarea falimentului.

 

Iti confirm cele spuse anterior, tu esti inca platit din banii disponibilizatilor si celorlati creditori care asteapta, este lista aia lunga.....

"

Reducerea de personal vizeaza 929 de salariati (602 in Vâlcea si 327 in Pitesti) si are ca scop realizarea unei economii lunare de aproximativ 1.200.000 euro (14,4 milioane euro anual). Demn de remarcat este procentul mare (peste 60%) de salariati care au solicitat benevol sa fie acceptati pe listele de disponibilizari."

http://www.oltchim.ro/index

 


Musafir

#33903 Re: Re: Re: Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca?

2015-02-13 17:40


Musafir

#33904 ma babuinule,dute ma la culcare si mai lasa parfumurile si mirosurile tale

2015-02-13 17:43

CREANTE OLTCHIM.

#33905 Re: Re: Re: Re: Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca?

2015-02-13 17:44

#33903: - Re: Re: Re: Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca? 

 Pari destul de tanar din ceea ce imi spui si iti urez tot binele din lume. Asta inseamna ca acum devii copt la minte si dusul rece al vietii pe care o traim toti ne-a bagat pe multi in bucluc si prin simplul fapt ca erai poate concentrat la a venii la servici a muncii si a ajunge acasa pentru a doua zi la servici. Sa n-ai parte de patron si patronat in Romania, atat iti comunic, iar combinatul chimic prin structura sa nu au voie sa comita ilegalitati sau alte devieri de la statutul de angajat si fost angajat, Multumeste zilnic lui Dumnezeu si gandeste-te la toti colegii nostri ..., istoria OLTCHIM...


Musafir

#33906 Re: Re:

2015-02-13 17:44

#33902: CREANTE OLTCHIM. - Re:  

 Hai sa extrapolam si sa spunem ca suntem platiti si din datoria catre avas, neplatita in urma maririlor de capacitate a instalatiilor. Salariile curente, ma rog, cat de curente mai sunt, se acorda SI datorita productiei si vanzarilor in curs. E mai bine asa?

CREANTE OLTCHIM.

#33907 Re: Re: Re:

2015-02-13 17:47

#33906: - Re: Re:  

 Salariile si munca nu intra la alte aspecte. Salariile celor de sunt angajati si fosti angajati sunt suverane la achitare pe criteriul muncii si contractului de munca incheiat cu angajatorul.


Musafir

#33908 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca?

2015-02-13 17:48

#33905: CREANTE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca? 

 Surprinzator, nu sunt tanar, nici prea batran, dar am satisfactia ca prin seriozitate am avut mereu de castigat si in conditii dificile am trecut cu brio. Mi-as dori acelasi lucru pentru toti, dar replicile aiuritoare ale unora arata invidie, puturosenie,  daca mor eu, sa mori si tu si el si toti. 


Musafir

#33909 Re: ma babuinule,dute ma la culcare si mai lasa parfumurile si mirosurile tale

2015-02-13 17:50

#33904: - ma babuinule,dute ma la culcare si mai lasa parfumurile si mirosurile tale 

 Hai ca deja faci prea mult praf si devii obraznic. Nu te mai baga aiurea in seama, considera ca nu ma cunosti. Pot sa devin si jigodie, ca tine.

SA AVETI O NOAPTE LINISTITA DOMNILOR.

#33910 asa mai merge,acum te inteleg foarte bine,esti unul care ati pasa de oamenii.

2015-02-13 17:52


Musafir

#33911 Re: asa mai merge,acum te inteleg foarte bine,esti unul care ati pasa de oamenii.

2015-02-13 17:54

CREANTE OLTCHIM.

#33912 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca?

2015-02-13 17:54

#33908: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca? 

 Vezi tu, de secole aceste aspecte au tot fost din lipsa de educatie. Numai ca va place sau nu dar legea a luat in calcul si aceste aspecte si toate formele de invidie, ura, egoism n-au ce cauta. Intr-un singur loc apar si devin conflictuale la negocieri, acolo sindicatele..., aceleasi sindicate ..., creaza haos poate de multe ori in devafoarea celui care nu ar trebui, daca nu sunt sindicatele este patronatul... Legea insolventei a eliminat tot in aceasta privinta, va pueti convinge singuri.

SI NU TE CREDE PREA DESTEP,CA SUNT SATUL DE UNI CA VOI.

#33913 NU AI INTELES MESAJUL MEU,NU L VEI INTELEGE NICIODATA.

2015-02-13 17:54

CREANTE OLTCHIM.

#33914 Re: asa mai merge,acum te inteleg foarte bine,esti unul care ati pasa de oamenii.

2015-02-13 17:56

#33910: SA AVETI O NOAPTE LINISTITA DOMNILOR. - asa mai merge,acum te inteleg foarte bine,esti unul care ati pasa de oamenii. 

 Noapte linistita si sper in viitor sa fie si buna pentru toti, sa nu mai fie atatea necazuri.

NAOMI

#33915

2015-02-13 18:21

Dar de gaoaza ca vi l-ati numit lidero mahimo de cacavara si imediat si-a tras loc caldut la monitorizare()saracu ce mai muncea si inainte)si sa nu uitam si de maria sa cacacernev(primul lucru sa-i asigurei pirandei si ei un loc caldut)si in ultimul rand sa nu uitam de toata sleahta de saltimbanci(ion dan maistru fara scoala si alti ca ei au gasit acum niste oportunitati inclusiv materiale)asa ca mucles cu munca ca nu dati in branci sa va vad la privat gainarilor.

Musafir

#33916 Re: Re: Re: Re: ATIT STI ,SA DAI EXEMPLU, DAR CU MUNCA ESTI DEPARTE MAI BAIETE

2015-02-13 18:28

#33899: - Re: Re: Re: ATIT STI ,SA DAI EXEMPLU, DAR CU MUNCA ESTI DEPARTE MAI BAIETE 

  De acord cu tine ca se munceste in anumite sectii si in special propen, insa nu te poti compara cu unu care are 40 de ani de munca si a cotizat  pentru aceste situatii de acest fel prin CCM conform legii si  care apar in timp de faliment pe insolventa si altii care poate nu au nici cinci ani vechime in munca si ridica pretentii ca muncesc. Sunt situatiile confuze datorita spiritului invrasbit de catre SINDICATE, care cu asta s-au ocupat, stim ca am fost si noi  acolo si stim cate se spuneau si se aruncau doar sa inrautateasca situatia, doar din aspecte pe care nici tu sau nici eu nu le stiam prea bine si realitatea era cu totul altfel... iar noi efectiv nu aveam nimic de impartit decat MUNCA. Iar felul tau de abordare nu este corect. Nu-ti ia nimeni salariile cum se vehicula in combinat, cum nici tu nu ar trebui sa-mi iei salariile la care am muncit atatia ani si le detin pe CCM. Situatia este destul de amara si nu datorita noua celor care am muncit sau chiar munciti inca acolo. Apropo, sa sti ca DIN SALARIILE NOASTRE AI FOST PLATIT PANA AZI SI INCA ESTI ACHITAT DIN ELE.

Cu stima ti-am explicat putin poate doar sa pricepi si  tu.


Musafir

#33917

2015-02-13 18:29

Falimwntul ba nesimtitilor ca eu un amarat de privat ma calca astia de la fisc cu citati,petiti si sa ma cac pe hartiile lor ptr.o restanta de cateva sute de lei la buget,iar Oltchimul are acum milioane de lei in ultimi 2 anila bugetul statului,voi chiar nu va puneti intrebarea cat poate sa mai tina rahatul asta.

Musafir

#33918 E O LOTERIE FRATE SI CU PRIVATUL ASTA,TE MANINCA TOTI HOTI DE PULITICIENII.

2015-02-13 18:38

#33917: -  

 NU ESTI SINGURUL MAI CLONCANE,DACA ESTI TU SAU ALTUL,SUNT FOARTE MULTI PRIVATI CARE SUNT HALITI DE ACESTI BORFASI  NUMITI PRIMARII,CHIAR SI VECINII.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-13 18:45



Musafir

#33920

2015-02-13 19:01

Nu mai fiti suparati dragi colegi ,pana la urma banii se vor da,dar trebuie sa intelegem situatia in care ne-au baga ,,domnii,, de la Bucuresti pe care ii aduna DNA-ul acum.Oltchim este stearpa ,vaca da lapte dar putin.

ss

#33921 DNA

2015-02-13 19:12

Un miting la DNA vl si pitesti simultan=banii jos si legati delapidatorii


Musafir

#33922 Re: DNA

2015-02-13 19:49

#33921: ss - DNA 

 singur numai varujan ne poate da banii. el a spus-o cu lacrimi in ochi. ca oltchimul merge pe profit. si a dat banii la salariati. de cand a fost el ministrul economiei.

asa a facut peste tot. de aia spune pontaxe ca duduie iconomia. si avem cea mai buna crestere economica din ieuropa.


Musafir

#33923 e corect ce zici mai cernevist handicapat,da poti sa i vrb.si frumos?

2015-02-13 20:11

#33919: - Re:  

 SI VEZI CA TE AI UITAT PRINTRE ULUCI CA TAMBALAGIU DE TACTO,CRED CA TE AI REFERIT LA ALTCINEVA SI AI GRESIT ADRESA.


Musafir

#33924 BAAA,CINE I MA ALA PIRNAU, AM AUZIT CA VREA SA I REPREZINTE PE BORFASI LUI CERNEV.

2015-02-13 20:20

#33919: - Re:  

 BAI PIRNAU,STAI IN BANCA TA SI NU TI PUNE OAMENII IN CAP,NU TE LUA DUPA RAHATI DE LA svro,CA O PATESTI MAI RAU DECIT TAMBALAGIUL DE CERNEV.TU TE DAI CU TRADATORI SI BORFASI CARE AU LUAT ZLOTII LUI ZAREMBA MAI PIRNAU?        PUNE MINA MAI BAIETAS SI MAI GINDESTETE CE FACI,CA RAHATUL DE GAOAZA CU AI LUI TE DUCE LA PIERZANIE,MARE GRIJA TINERE.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-13 21:32