Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#33895

2015-02-13 17:30

Ca ai pomenit mai devreme ca sunt platit din nu stiu ce salarii, meritul sau sacrificiuk nu stiu cui. Dar te-ai gandit vreodata ca mi-am castigat leafa lunara prin produsele la a caror fabricatie contribui? Si culmea, le si vand? Ceva place sa vorbiti unii in necunostinta de cauza.

Raspunsuri

CREANTE OLTCHIM.

#33902 Re:

2015-02-13 17:40:08

#33895: -  

 Colegule, voi inca nu realizati ca OLTCHIM este FALIMENT pe procedura de insolventa???? Esti platit si din salariile celor disponibilizati, asta este adevarul. Si culmea asta este situati, noi va sustinem locurile de munca.... si speram prin plecarea  noastra nu sa dormiti, ati dormit..., si acum veti trage.... o sa fie munca pentru toata perioada asta de relaxare. S-a dat startul in Oltchim, iar dupa decizia judecatorului-sindic, mai este o singura scapare, iesirea din insolventa si evitarea falimentului.

 

Iti confirm cele spuse anterior, tu esti inca platit din banii disponibilizatilor si celorlati creditori care asteapta, este lista aia lunga.....

"

Reducerea de personal vizeaza 929 de salariati (602 in Vâlcea si 327 in Pitesti) si are ca scop realizarea unei economii lunare de aproximativ 1.200.000 euro (14,4 milioane euro anual). Demn de remarcat este procentul mare (peste 60%) de salariati care au solicitat benevol sa fie acceptati pe listele de disponibilizari."

http://www.oltchim.ro/index