Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

CREANTE OLTCHIM.

#33891 Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca?

2015-02-13 17:13

#33888: - Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca? 

 De acord cu tine ca se munceste in anumite sectii si in special propen, insa nu te poti compara cu unu care are 40 de ani de munca si a cotizat  pentru aceste situatii de acest fel prin CCM conform legii si  care apar in timp de faliment pe insolventa si altii care poate nu au nici cinci ani vechime in munca si ridica pretentii ca muncesc. Sunt situatiile confuze datorita spiritului invrasbit de catre SINDICATE, care cu asta s-au ocupat, stim ca am fost si noi  acolo si stim cate se spuneau si se aruncau doar sa inrautateasca situatia, doar din aspecte pe care nici tu sau nici eu nu le stiam prea bine si realitatea era cu totul altfel... iar noi efectiv nu aveam nimic de impartit decat MUNCA. Iar felul tau de abordare nu este corect. Nu-ti ia nimeni salariile cum se vehicula in combinat, cum nici tu nu ar trebui sa-mi iei salariile la care am muncit atatia ani si le detin pe CCM. Situatia este destul de amara si nu datorita noua celor care am muncit sau chiar munciti inca acolo. Apropo, sa sti ca DIN SALARIILE NOASTRE AI FOST PLATIT PANA AZI SI INCA ESTI ACHITAT DIN ELE.

Cu stima ti-am explicat putin poate doar sa pricepi si  tu.

Raspunsuri


Musafir

#33893 Re: Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca?

2015-02-13 17:26:07

#33891: CREANTE OLTCHIM. - Re: Re: ba mucea,tu cu ce te ocupi ma de te dai asa rau peste cap cu munca? 

 Hai sa te lamuresc o chestie, ca sa nu mai fie cazul sa apari si sa imi dai lectii de etica si de mod de abordare a problemei. Apreciez ca incerci sa imi explici unele lucruri, dar o faci neconcordant cu ce precizam eu mai devreme. Eu explicat individului de mai devreme, care parea extrem de surprins ca mai sunt, stupoare, unii care mai si lucreaza. Cum la fel de bine sunt indivizi xare nu si-ar misca curul sa lucreze prin detasare la o sectie functionala. Nu imi varati mie vrajeli de 2 lei, cunosc situatia mai clar decat multi, fiind si implicat in probleme de genul asta. Sa vina pleasca ala de mai devreme cu invective de genul: "baiete", sa o lase mai domol.