Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală

Quoted post

guest

#16 Re:

2015-01-14 11:14

#8: musafir - hai sa iti spun ceva ca se pare ca esti foarte desteapt(a) ..pe vremea noastra  cel putin in 2001 nu exista  aceasta facultate de asistenta medicala , la postliceala nu se poate intra fara bacalaureat asa pentru cultura ta generala ..diploma mea de bacalaureat a stat la scoala postliceala timp de 3 ani cat am studiat  ..in momentul de fata daca nu am urmat cursurile acestei facultati  este datorita situatiei financiare ..cand ai un copil , o familie si lucrezi 13 ore pe zi ca sa te intretii e foarte greu ..dar nu trebuie sa explic asta nimanui ca oricum nu se poate intelege. NU INSEAMNA CA NU AM FOST CAPABILI DE A INVATA MAI MULT !!!Nu se poate compara experienta noastra de atatia ani in domeniul medical cu cei care acum au iesit de pe banciile scolii. Nu sunteti cu nimic mai buni decat noi .E foarte trist sa vezi un asistent care se bate cu pumnul in piept ca a terminat facultatea si care habar nu are cum sa recolteze sau nu stie pe ce eprubeta se recolteaza VSH-ul????Despre ce vorbim aici????

Raspunsuri


Musafir

#88 Re: Re:

2015-01-18 09:07:18

#16: Musafir - Re:  corect100%. tură ușoară!

 

 

mirabella

#220 Re: Re:

2015-04-08 13:41:50

#16: Musafir - Re:  

 Si eu as dori sa urmez o scoala postliceala sanitara, eu am absolvit Facultatea de Litere, dar nu am gasit un post in domeniul meu, asa ca ma gandesc sa ma reorientez si sa ma inscriu la toamna la scoala Postliceala Sanitara. Evident ca am bacalaureat!!! motivul pentru care doresc sa ma inscriu la postliceala este strict legat de bani, a doua facultate se plateste si in vorbind de medicina este foarte, foarte scump... postliceala mi-as permite-o desi imi va fii foarte greu avand o slujba, familie si un copil... Credeti ca este o idee buna? Adica as gasi un loc de munca in acest domeniu, unde chiar daca nu esti foarte bine platit, dar macar sa fii respectat...???  Multumesc!