Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#31858 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SINDICAT

2015-01-08 20:04

#31853: SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA SC. OLTCHIM SA. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SINDICATELE  

 "ramai blocat in CCM care sunt convins nici nu recunosti ce scrie in el si te uiti ca mata in calendar, faci miau miau miau si tu si altii ca tine nu stiti ca Oltchim este in Legea insolventei 85/2006 si altor decizii si legi de care tu si altii ati incalcat voit niste articole foarte clare din ele..., iar tu si altii  crezi ca spui ceva nou, insa e scris si de presa, publicate in petittie si tot ce avem noi acte,documente, legi.... de cate zile si ani...?????"

Inteligebtule care esti tu, la instaurarea starii de insolventa administratorul judiciar poate sa denunte orice contract indiferent de caracterul lui (CCM, Contact Comercial, Contract de Prestari Servicii, etc) dar nu poate face acest lucru unilateral.

Intrucat CCM-ul nu a fost denuntat acesta isi mentine legalitatea si in perioada de insolventa conform Ary. 229 alin.4 din Codul muncii " Contractele colective de munca, incheiate cu respectarea dispozitiilor legale, constituie legea partilor."

Restul e pentru naivi ca tine.

Si ca sa mai stii tu si cei ca tine, banii tai , ai mei si ai celor 929 de colegi disponibilizati, au fost mancati de Talpa & Company

Raspunsuri

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA SC. OLTCHIM SA.

#31860 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SIND

2015-01-08 20:18:50

#31858: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SINDICAT 

 Ma eu nu stiu daca iti raspund tie sau altuia,  firesc suntem musafiri aici la comenturi. Ce am spus eu si ce intelegi tu scos din context, ESTE BOALA GREA LA TINE. Mai bine taceai. Ala facea referire la CCM actual 2015, care sindicatele din Oltchim au facut tratative si decis in numele tacutilor cotizanti si dorea sa demonstreze ceea ce in insolventa asta este...., si restul am detaliat mai sus, nu mai repet si pentru unu ca tine scos din context.

Tu te referi la CCM cu care am plecat noi disponibilizatii si eu am scris si sustinut  acest contract colectiv de munca 2011-2014,  este foarte  LEGAL FIIND LEGE DE DECIZIE JUDECATOREASCA si FOARTE CORECT SI ECHILIBRAT GANDIT PENTRU VREMURILE SI PERIOADELE CARE IATA NE-AM CONFRUNTAT TOTI PE ELE....RESPECTAND LEGEA SI LEGILE.

SI CA SA MAI STI CA-TI DAU DREPTATE PE ULTIMA FRAZA, PENTRU CA SI  EU AM SEMNALAT CA BANII AU FOST SI EI DOAR PRIN IMPOZITARI SI ALTE DETURNARI N-AU AJUNS LA NOI DESTINATARII FINALI DISPONIBILIZATII, PENTRU ASTA JUSTITIA TREBUIE SA CERCETEZE SI SA TRAGA VINOVATII LA RASPUNDERE....

RESTUL E CANCANUL TAU NATIV DE TELENOVELIST SI SF-IST..., SPOR LA SCOATEREA DIN CONTEXT.