Sa facem o lege pentru Max, cainele erou

Quoted post


Musafir

#1656

2014-12-08 13:50

Ce as fi dorit ca si noi romanii sa avem acea credinta in reincarnare si cei care trateaza un caine sau orice animal ca un lucru ce se poate da la casat ,sa fie incredintat ca si el intr-o viata viitoare poate fi ca acel caine sau orice animal si sa fie tratat la fel,nu stiu cat se intelege din ce spun dar cei care au acea credinta in reincarnare altfel trateaza animalele stiind ca si ei pot fi intr-o alta viata ca acel animal care nu i-ar dar un pic de compasiune,afectiune .Cei ce au acea credinta a reinarnarii cred ca atunci cand ai apare un fluture sau o pasare sau oricare animal sa zicem intamplator prin fata lui el sau ea considera ca poate fi spiritul unuia din rudele lui sau ei si cu respect priveste acel animal asta in prima faza nu mai spun ca stiu ca si ei intr-o alta viata pot fi chiar ca acel animal.Noi romanii si de regula crestinii nu avem in credinta noastra asemenea idee,crez dar uite ca in acele tari e buna credinta asta macar respecta animalul stiind ca in alta viata pot fi chiar ei un asemenea animal si al da si pe el sau ei la casat .As vrea sa vb.mai multe despre animalulom dar atat spun ca de multe ori invatam si am invatat dintotdeauna de la animal si nu invers.

Raspunsuri

Clara Ionas

#1677 Re:

2014-12-08 14:10:56

#1656: -  

 Felicitari pentru intelepciune si bun simt!