Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#27631 Re: Re:

2014-10-14 17:47

#27626: SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!! - Re:  

De-ar fi numai Piperea..., insa aici e vorba de sindicate si statul roman, impreuna cu toti dezaxatii mintal (aici te referi la Fota)"

Da, e vorba de sindicate si seatul roman. Sindicatele sunt rodul nostru ca si statul roman. Intr-un cuvant "ce semanam, aia culegem".

Trecem peste asta si dezvoltam putin. Nimic bun nu se va intampla in tara asta pana cand noi cei de jos nu ne vom schimba atitudinea si nu vom mai fi acei oamni aplecati si umili , ci dimpotriva vom incerca sa avem atitudine impotriva acestui sistem nemernicit. 

Daca esti disponibilizat sa sti ca si eu sunt si ma ingrozeste faptul ca stiu ca asa ca mine sunt peste 900 de fosti angajati, angajati pe care un "avocat al diavolului" impreuna cu statul roman si cu largul concurs al sindicatelor si-a batut joc intr-un mod ordinar de ei iar ei nu au nici-un fel de atitudine.

Intr-un cuvant suntem un neam de FOTA cu toate ca asta in rertarzia lui tot mai spune cite ceva , mai injura pe unul pe altul., ne mai injura pe noi cei ce mai sounem ceva la adresa lui Diculoiu care intr-adevar se face vinovat de multe. La el da , e valabila expresia "prosti, prosti dar multi" pe cata vreme la noi se potriveste expresia "multi, multi dar prosti"

Raspunsuri


Musafir

#27632 Re: Re: Re:

2014-10-14 18:10:47

#27631: - Re: Re:  

 Daca extindem, observam doua judete Valcea si Arges ( argesenii pierzand si autostrada si curand Dacia ) care accepta.... si  tara  Romania la fel, in aceeasi situatie, paralizata si distrusa de acorduri mincinoase si odioase, care aduc mult mai mult rau decat bine.

Intr-un cuvand  metehnele  comunismului sunt lege, mai rau ca pe vremurile acelea, acum este HAOS si n-au nicio ordine interna, nerespectand legea si legile,  obligatiile acestea care exista, insa la nivel mondial suntem praduiti din interior, lumea occidentala se uita cu uimire cum ne autodistrugem, cu acordul si acordurile celor care sunt acum la putere...

SUNTEM 3300 DE SUFLETE ( ~ 2300 ANGAJATI SI ~929 DISPONIBILIZATI, DINTRE CARE UNII DIN PACATE AU DECEDAT ) SI JUDETELE IN CADERE, ALTE SUFLETE PIERDUTE ...!!!!!!!!!

 


Musafir

#27633 Re: Re: Re:

2014-10-14 18:30:30

#27631: - Re: Re:  

 ASTA E TARA UNDE LOCUIM NOI TOTI.

Părinţii fetei care a fost ucisă de o călugăriţă au ajuns la Spitalul 9, trimişi de judecători

http://ziaruldevalcea.ro/

Dupa ce in 2010 si-au vazut copila zacand fara suflare pe asfalt, lovita de masina unei calugarite, doi parinti din Valcea au fost pusi sa demonstreze printr-un certificat medical cat de mult sufera dupa fetita lor, pentru a obtine despagubiri.

Un accident care a ramas in memoria opiniei publice, provocat de maicuta Claudia Oprea, de la manastire Hurezi, din Valcea, a lasat sechele adanci asupra familiei Dianei Mot, fetita de 12 ani care a fost lovita mortal de masina maicutei Claudia Oprea, chiar pe trecerea de pietoni, scrie cancan.ro.

 “In procesul pentru despagubiri pe care l-am deschis la Tribunalul din Ramnicu Valcea, judecatorii au decis ca este nevoie de o expertiza de la Institutul de Medicina Legala care sa ateste gradul de suferinta indurat. Astfel, am fost internati toti trei la Spitalul 9 pentru a fi evaluati. Mi s-a parut absolut revoltator, suntem niste oameni aflati in suferinta, este evident, iar baiatul nostru nu trebuia sa treaca prin acest experiment. Am solicitat despagubiri de 300.000 de euro”, a explicat Petre Mot.

Diana era insotita de o prietena, care a scapat ca prin minune. Lucrurile au luat o intorsatura incredibila cand s–a ajuns in instanta.

Maicuta a fost condamnata la doi ani de inchisoare cu suspendare, si, culmea, tot parintii au fost pusi sa plateasca cheltuieli de judecata in valoare de 900 de lei.

Una dintre victime a renuntat la proces

Acum, parintii indurerati au fost nevoiti sa treaca printr-un alt calvar, impreuna cu fiul lor de 19 ani. “In procesul pentru despagubiri pe care l-am deschis la Tribunalul din Ramnicu Valcea, judecatorii au decis ca este nevoie de o expertiza de la Institutul de Medicina Legala care sa ateste gradul de suferinta indurat. Astfel, am fost internati toti trei la Spitalul 9 pentru a fi evaluati. Mi s-a parut absolut revoltator, suntem niste oameni aflati in suferinta, este evident, iar baiatul nostru nu trebuia sa treaca prin acest experiment. Am solicitat despagubiri de 300.000 de euro”, a explicat Petre Mot.

 

Barbatul a mai explicat ca parintii celeilalte fetite care se afla cu Diana in momentul tragediei, si care a fost accidentat, insa nu foarte grav, ar fi renuntat la proces dupa o discutie care s-ar fi materializat in favoarea lor.

“Nu pot sa cred ca au renuntat la proces pentru o vaca si un calculator. Asta au primit ca sa-si retraga plangerile. E dureros ce se intampla”, mai spune tatal Dianei.

rtv.net

dar foarte multii dintre voi ati preferat sa fiti mintiti.

#27640 daca erati macar pe jumatatea mea in gindire,nu se ajungea aici,

2014-10-15 06:12:14

#27631: - Re: Re:  

 CE NU VA CONVINE ACUM MAI RETARDATILOR,CE NU VA CONVINE?   PUTETI SA MA FACE TI CUM VA VINE LA GURA,CHIAR NU MA MAI INTERESEAZA,EU V AM SPUS PREA MULTE ADEVARURI PE CARE LE ATI IGNORAT,ATI PREFERAT SA TACETI,SA ASCULTATI MAGARIILE SI MINCIUNILE ALTORA,CE NU VA CONVINE MAI LASILOR?   VOI STITI MAI NEMERNICILOR CIT AM SUPORTAT EU PT VOI,CA SA ALATI ADEVARUL[ATI UITAT],   INTREBATII PE TRADATORII DE;TALPASANU,CERNEV ,PIPEREA SI POPESCU VALENTIN.. .   MA PUTETI PUPA UNDEVA?  MIZERIILOR CERNEVISTE.