Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#25331 Re: Re: Re: Re: Re: FOSTII ANGAJATI DE LA OLTCHIM, DIN NOU IN STRADA

2014-08-19 18:42

#25329: - Re: Re: Re: Re: FOSTII ANGAJATI DE LA OLTCHIM, DIN NOU IN STRADA 

 Pai sa nu-mi vi sa-mi scri aici ca ABA OLT, Electrica sau CET nu-si cer banii...nu mai pun si restul creditorilor... Hai ca ai dat-o-n gard definitiv, mai si jignesti aiurea... si sa nu mai continui cu argumentul...., dar sper sa mai si gandesti. Cred ca esti nu naiv, ci chiar PACALICI.

p.s. Dar uite asa scoate-ti din context tot si comentati cateva cuvinte, nu aveti rationament si va limitati la bucati din ceea ce a fost scris.

Raspunsuri


Musafir

#25340 Re: Re: Re: Re: Re: Re: FOSTII ANGAJATI DE LA OLTCHIM, DIN NOU IN STRADA

2014-08-19 21:03:24

#25331: - Re: Re: Re: Re: Re: FOSTII ANGAJATI DE LA OLTCHIM, DIN NOU IN STRADA 

 Ce nu ai inteles tu care zici ca mai citesti (daca nu cumva doar copiezi) platile tale si ale mele si ale tuturor colegilor de suferinta , intr-un stat de drept si nu unul de tip mafiot, nu pot fii creante. Platile noastre compensatorii nu pot reprezenta altceva decat plati curente, plati de care trebuia sa beneficiezi/beneficien la data disponibilizarii. Restul e can-can, hai sa mai scriem si noi cate ceva sa parem interesanti.

Concluzia : Dl. Piperea (cu sprijinul statului) nu este nimic altceva decat un hot de buzunare.

Oricum , dl. Piperea sa nu creada ca va scapa asa cu una cu doua cand bancile ne vor executa silit ca nu ne mai putem platii ratele sau cand greutatile vietii ne vor lovii din plin.

Dl. Piperea daca era cinstit si corect asa cum prevede deomtologia profesiei lui, trebuia sa spuna de la inceput ce strategie are nu sa vina apoi cu propunerea ca banii se vor da la privatizare sau cand societatea va avea in cont 7 mil. euro (adica la sfantul asteapta)

Ceea ce postezi tu legi si articole e doar "fix-pix", singura solutie e coasa, barda , toporul. sapa , deci 1907. Asta e statul roman si astia sunt alesii nostrii