Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#25033

2014-08-12 13:03

Da. Eu pot sa spun ca se vehiculau liste de prin 2010-2011.

Liste au fost facute dar nu de Cernev, daca vrei sa intelegi bine. Asta ca spune presa ai sa fii stupefiat sa aflii cat de multe poate spune presa.

Probele audio-video e o exprimare cam pompoasa si fortata pentru ce vrem noi sa stabilim.

Avantaj la fazele astea stii cine a avut?

DICULOIU , nu cumva el era reprezentativ? Nu el avea vre0 1500 sindicalisti? A facut el ceva?

Deci?

Raspunsuri


Musafir

#25034 Re:

2014-08-12 13:06:39

#25033: -  

 Domnilor dar cand spun autoritatile, nu presa..., tot bataie de joc este...???

PAI CINE ERA ACOLO LA MICROFOANE, TELEFOANE, POZE....ETC, ALT PERSONAJ, VORBEA ALTA VOCE, ERA DICULOIU DEGHIZAT IN CERNEV...???

TU ITI BATI JOC DE NOI, HAI AM INTELES..., ASA DISCUTI CU SUPUSII TAI, DAR NU CU NOI AICI, OK.

CINE A TOPAIT LA MICROFOANE SI " INFORMA" PE TOTI IN PRESA..., PESTE TOT...., IN TOATE..., SA NU-L VEZI PE LIDERUL CARE SPUI TU DE LA SLO, EU NU DISCUT DE UN NUME, EL ESTE REPREZENTANT AL UNUI SINDICAT, LA FEL  AI FOST SI TU LA ALT SINDICAT SI AI CALARIT CCM-UL CUM L-AI VRUT TU ( NELASANDU-L PE CEL CARE A SEMNAT CCM,  CULMEA ARE REPREZENTARE CU ALTE ORIENTARI SINDICALE ATRIBUTINI PE CONTRACT... ). 

SVO AI INCALCAT TOT CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA......!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#25059 Re:

2014-08-12 15:36:22

#25033: -  

Daca tu poti spune ca se vehiculau liste de prin 2010 - 2011 iti pot si eu spune ca asta ar fi dorit Cernev si nu numai asta ... el a acuzat fosta conducere ca a marit salariile celor care lucrau in OLTCHIM.

Citeste si te cruceste ce poate sa debiteze un lider de sindicat care trebuie sa lupte pentru salariati si nu sa fie impotriva lor!
"Cernev consideră că alte cauze ale insolvenţei SC Oltchim SA au fost reprezentate de majorarea salariilor într-o perioadă în care se acumulau pierderi masive, investiţii enorme în instalaţiile neproductive, lipsa unor măsuri de restructurare  (adica de disponibilizare) în perioada în care combinatul a fost afectat de criza economică".

http://ziaruldevalcea.ro/2013/12/16/contractul-de-privatizare-al-oltchim-va-fi-semnat-la-hotelul-double-tree-by-hilton-din-bucuresti/