Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

chiar sunteti niste cernevisti retardati,

#24227 Re: ma uit,citesc si ma minunez cit de prosti puteti fii,numai cuvintul diculoiu

2014-07-20 09:52

#24206: -

iar tu autorule,asculta ce ti spun eu fota,lasa l pe diculoiu in pace,ca nu el e vinovat de ce sa intimplat cu disponibilizatiii,magarii  imputiti se numesc,cernev,piperea si talpasanu ,iar ca toate sa cada pe fota si sa l injurati mai bineeeee;mi se rupe de acei disponibilizatii,dar si de salariatii oltchimului,acum am vazut adevarata fata a lor,chiar astazi de dimineata,chiar isi merita soartaaa,de ce spun asta?  Pt ca un coleg mi a spus cindvaa, ca pe el ,ca si pe altiii, nu i intereseaza ce se intimpla,nu i intereseaza decit familia lor si atit,iar pe mine sau dumneata, de ce sa ne mai intereseze soarta altora?   chiar mi se rupe de altiiiiiiii,,,,,,,,,,,,,,,,.....si daca stam bine sa gindim,va readuc aminte ca nu duculoiu le a spus sa si bage ordonanta,ci magarul de cernev,inca o data o repet isi merita soarta totiii

Raspunsuri


Musafir

#24228 Re: Re: ma uit,citesc si ma minunez cit de prosti puteti fii,numai cuvintul diculoiu

2014-07-20 10:12:18

#24227: chiar sunteti niste cernevisti retardati, - Re: ma uit,citesc si ma minunez cit de prosti puteti fii,numai cuvintul diculoiu

Sa recapitulam, "colegul" tau ori te minte, ori chiar este cernevist cum il faci tu SI IN NICIUN CAZ COLEG. Legea insolventei nu e facuta de mine si nici CCM, Codul Muncii si ITM, sa-i transmiti "colegului" tau ca ori e prost " informat", ori denatureaza si dezinformeaza cum a procedat el pana mai de curand, de ANI INTREGI.

SA REVENIM PENTRU CA SA NU FI IAR DEZINFORMAT SI REPET PENTRU TOTI:

LEGEA INSOLVENTEI (LEGE PE CARE OLTCHIM ACUM ESTE IN INSOLVENTA) SPUNE ACHITA TUTUROR DATORIILE LA ZI IN CAZUL NOSTRU DOMNULE ITI SPUN CA NOI AM POSTAT LEGEA CARE  SPUNE CA AVEM DE LUAT SALARII (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI), CAUTA IN URMA PETITIEI SI AI MARE GRIJE CA TE-AU FACUT  BAIETII NU DIN VORBE DIN PROSTIA LOR.

CCM CE AM POSTAT EU, ESTE LEGE SI ARE STAMPILE SI APROPARI PE EA.

AM POSTAT PENTRU DREPTURILE SALARIALE PRIORITATE (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI)

ITM CE AM POSTAT EU RASPUNSUL LOR, DREPTURILE SALARIALE (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI)

COLEGUL TAU NU-TI ESTE COLEG, TE MINTE CU NERUSINARE, CAUTA SI CITESTE DIN URMA TOT.

FAMILIILE TUTUROR AU DE SUFERIT, AICI ARE DREPTATE, NU MAI MINTITI CU LUPTELE..., CA NOI AM PREZENTAT CU LEGI SI DOVEZI PE CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA.

NU STIU CE AI VAZUT TU DIMINEATA, DAR NU E VORBA DECAT DE PLATILE BANILOR LA ZI TUTUROR SI RESPECTAREA CCM.

DICULOIU A SPUS, DAR TOT EL A PARTICIPAT INTENS IMPREUNA CU CEILALTI LIDERI DE SINDICAT, ACUM FAPTA ESTE COMISA DE PESTE UN AN DE ZILE, TREBUIE SA SE ACHITE BANII TUTUROR SALARIATILOR (ANGAJATI SI DISPONIBILIZATI)

NU L-AM TINUT EU, EI SAU ALTII IN SALILE DE SEDINTE, LA ULTIMA INTALNIRE DACA ERA BARBAT, NU ACCEPTA SA INTRE IN SALA FARA REPREZENTATNTI DIN RANDUL PRESEI SI CELOR CARE SE AFLAU IN FATA PREFECTURII, ACESTIA FIIND SALARIATII DISPONIBILIZATI.

SA RASPUNDA DE CE N-AU FOST IN SALA DISPONIBILIZATII LA PREFECTURA, DICULOIU A ADUS 3(TREI) SALARIATI, NU A ACCEPTAT NICIUN DISPONIBILIZAT????????????!!!!!!!!!!!

NU FI NAIV.

http://i.imgur.com/AyaLuJV.jpg...