Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

m.eu

#18552 Diferenta

2014-03-24 18:25

Este o mare diferenta pe vremea PCR toata lumea avea serviciu.

Raspunsuri


Musafir

#18553 Re: Diferenta

2014-03-24 19:05:06

#18552: m.eu - Diferenta

Era un fals, la fel ca acum si asta ca tot ei sunt dupa 25 ani. Te tineau in frig, fara apa la robinet, cu cartela pentru alimente ca in timp de razboi, fara lumina, cu tv de doua ore..., munceai ca un cretin in jeguri  si poluare ...si multe altele.... Aveai cenzura si mureai ca un caine, cu ochii copiilor saraci in discernamant si obositi de sistem, haituiti in sistem ca nu adeceau ode comunismului si indobitociti, asa cum dorea sistemul. Ai uitat nenicule, ai uitat, ce spionat si jegmanit ereai in hala, la coada..., ai uitat ce navete faceam, ai uitat ce propaganda primeam............


Musafir

#18554 Re: Diferenta

2014-03-24 19:29:17

#18552: m.eu - Diferenta

Noi ne facem ca te tinem angajat, tu te faci ca muncesti si noi ne facem ca-ti facem viata deosebita si superba!!! PCR.


Musafir

#18561 Re: Diferenta = asa era si Romania care spui tu.

2014-03-24 21:41:40

#18552: m.eu - Diferenta

http://gandul.re/o-tara-scufundata-in-intuneric-cum-arata-coreea-de-nord-vazuta-noaptea-din-spatiu/

O tara scufundata in intuneric. Cum arata Coreea de Nord, vazuta noaptea din spatiu

Din spatiu, situatia din Coreea de Nord este la fel de “neagra” ca atunci cand e vazuta de pe Pamant. In timp ce se aflau deasupra Asiei, membrii echipajului de pe Statia Spatiala Internationala au fotografiat tara al carui regim a fost numit de ONU intr-un raport recent drept vinovat de “exterminari, asasinate, sclavie, torturi, violuri, avorturi forturi, violente de natura sexuala,  politice, religioase si rasiale”.

Fotografia a fost realizata cu o camera Nikon D3S si demonstreaza cat de izolat este restul tarii fata de capitala Phenian, singurul punct luminos in intunecimea care cuprinde statul asiatic la caderea noptii. Insa, pana si acesta pare timid in comparatie cu Seulul, vazut noaptea din spatiu.

Emisiile de lumina din Phenian sunt comparate de NASA cu cele din orasele micute din Coreea de Sud. Situatia din poza este sustinuta si de cifrele din cele doua capitale: in Coreea de Sud e un consum de 10.162 kilowati pe ora, in timp ce in Coreea de Nord e unul de 739 kilowati pe ora.

Partea pozitiva este ca lipsa de poluare luminoasa face ca nord coreenii sa aiba cea mai buna priveliste cand admira stelele. Partea proasta – nu mai vad nimic altceva.

http://image.stirileprotv.ro/media/images/620xX/Feb2014/61473109.jpg...