Gratiere pentru Gica Popescu

Quoted post


Musafir

#2055

2014-03-08 02:09

Noi de aici din Canada sintem foarte dezamagiti de ce -le intampla te in special lui Gica Popescu cel care nea adus atatia bucurii pe plan sportiv si nu numai . Nustiu cum se poate accepta asa ceva sau cum sa fii impotriva gratierii, noi traim departe de aceasta Tara numita Romania uneori mie si jena sa zic de unde sint ,dar cand zic de Gica popescu o zic cu mandrie . Domnu le presedinte al Romaniei make us proud and sign him out from there , he doesn't belong there.thank u

Raspunsuri


Musafir

#2058 Re:

2014-03-08 03:42:15

#2055: - Noi de aici din Canada sintem foarte dezamagiti...

Voi de acolo din Canada sa va tineti gura. Acolo daca inseli statul / fiscul, fapta e la fel de grava ca si crima. Nu te iarta nici daca esti Dumnezeu.  Ati ajuns in patria democratiei si n-ati invatat nimic, tot prosti ati ramas. Ca si voi restul care semnati astfel de petitii. Si va plangeti ca plecati din tara ca e de c..at. Pai cum sa evolueze ma tara asta daca daca voi aparati hotii si mafiotii? Cand dupa 24 de ani justitia incepe in sfarsit sa functioneze si sa faca curat in toata mocirla si gunoiul in care ne-am aflat in toti cei 24 de ani, voi va opuneti. Nu va ganditi ca faceti rau tarii asteia tocmai prin faptul ca nu ganditi? Legea este una si aceeasi pentru toti, indiferent ca e imparat sau cersetor. Gica Popescu a gresit. Toti gresim, dar in calitate de Capitan AL MEU, la nationala MEA, as fi dorit sa aiba mai multa demnitate si sa recunoasca. Dar n-a recunoscut nimic, a negat tot pana in ultimul moment chiar daca dovezile au fost evidente. Si nici n-a returnat toti banii ci doar o o parte (a mers cu o punga cu euro la seful fiscului, ca la tzara).  Cu faptele astea a facut mai mult rau imaginii Romaniei acum decat tot binele din fotbal de atunci. Si trebuie sa plateasca la fel ca noi toti cand gresim.