Patrimoniul istoric national între profesionism si amatorism

Quoted post

Vigilentus

#286 Cel mai frustrat dintre arheologi

2014-02-14 13:53

 

Acest domn, daca poate fi numit asa, este plin de venin si frustrari la cel mai inalt grad. Stiti cine este omul si arheologul Silviu Teodor? In primul rand, ca om, este abject. S-a certat si s-a batut cu multi colegi de la MNIr, mai mult, a caftit si unele dintre colege, la bautura, ca arheologii beau de sting. Cum poate fi numit un om si coleg, cineva care isi loveste colegele. Daca il contrazici, este teroare, face ca toate cele, nu suporta sa fie contrazis si se crede Dumnezeu. Nu este decat un minuscul, care actioneaza la indemnul expres al lui paul damian, alt oligofren si '' mare arheolog in viata''. Arheologul Silviu Teodor a dat gres in mai toate proiectele avute si este frustrat, ca impreuna cu paul damian nu pot fi la butoane, ca sa-si traga bani din sapaturi arheologice sau din alte diverse proiecte. Acest domn, ST, a atacat pe blogul personal mai multi colegi arheologi sau istorici din MNIr, doar pentru divergente de opinii. Cand nu face fata argumentelor, ataca si barfeste la infinit, fiind, de asemenea, un mare raspandac al zvonisticii false. Intrebare. De ce este platit acest domn de MNir, daca in cele 8 ore de sarviciu el nu face altceva decat sa caute motive de scandal si sa-si ponegreasca directorul, un savant de renume international. Se sesizeaza comisia de etica din MNIr, cand poate fi dat afara acest monstru cu chip de om, cand?

Raspunsuri

Detectorist

#288 Re: Cel mai frustrat dintre arheologi

2014-02-14 14:36:04

#286: Vigilentus - Cel mai frustrat dintre arheologi

Stateam si ma gandeam cum de are domnul T atat timp liber incat sa organizeze tara asta de nepriceputi. Uite ca mai comenteaza si persoane din bransa dumnealui si se contureaza usor usor o imagine.

Am citit ce am putut si mi-as fi dorit sa raspund multora. Din pacate trebuie sa muncesc pentru patron, nu-mi permit sa pierd prea mult timp...


Musafir

#289 Re: Cel mai frustrat dintre arheologi

2014-02-14 15:02:18

#286: Vigilentus - Cel mai frustrat dintre arheologi

 

Ah, pai atunci nu mai are sa discutam, petitia este ca si nula.

Domnu Teodor, stiu ca ne-ati bate pe toti dar tin sa va spun ca in randul nostru nu prea sunt femei, deci nu var face nici o placere.

Incercati la medicina sunt sanse mai mari

MNIR

#291 Re: Cel mai frustrat dintre arheologi

2014-02-14 15:43:55

#286: Vigilentus - Cel mai frustrat dintre arheologi 

 

Se sesizeaza comisia de etica din MNIr, Va asteptam cu o sesizare. Si pe dvs. si pe doamnele in cauza. Comisia va discuta acuzele aduse si se vor lua masurile ce se impun