Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#16938 Re:

2014-02-10 09:00

#16936: -

Nesimtire este din partea ta ca nu vrei sa citesti cele doua rapoarte si apoi sa tragi concluziile nu se te lasi influentat de altii.
Citeste si vezi despre ce este vorba!

Raspunsuri


Musafir

#16939 Re: Re:

2014-02-10 11:25:38

#16938: - Re:

Bineinteles ca omul cu pricina trebuie - si e normal - sa beneficieze de prezumtia de nevinovatie. Corect aici.

Eu insa, ca om care a trait in orasul asta si am vazut si auzit destule NU E NECESAR SA CITESC NICIUN RAPORT.

Da' ce mama naiba, am trait pe luna pana acum?

Eu vreau sa fie trasi la raspundere toti cei vinovati. Atat cei din guvern cat si beneficiarii de ciolane de pe aici.

A fost de vina Piperea? Sa fie tras la raspundere legal! A fost Roibu IDEM!

Dar sa nu vii sa-mi spui tu mie ca, dupa un management de 20 de ani, dupa ce lasi datorii de cateva sute de milioane (din datele oficiale), dupa ce girezi cu pozitia ta finantari dubioase etc. etc. chiar nu porti nici o responsabilitate!

Voi ce incercati sa ne convingeti pe noi?

Adica, chiar sa aducem hotia si jmecheria la nivel de arta si sa ne batem cu pumnii in piept ca suntem corecti pana la Dumnezeu deja depaseste limitele bunului simt - chestie care ne lipseste noua in tara asta.

 

Si acum uite, marea problema este ca nu a reusit Talpasanu sa-l schimbe pe Cernev din fruntea sindicatului. De ce ar fi vrut Talpasanu treaba asta? De ce ar fi asta o treaba imperios necesar a se dezbate pe un forum dedicat Salvarii Oltchim?

Te las pe tine sa analizezi.