Petitie impotriva RATP Iasi

Quoted post

Cristiano85

#5 Creiere goale

2014-02-02 12:26

O parte semnificativa a cetatenilor ieseni nu merita nici ceea ce avem acum. Stiu doar sa distruga.
Spune-ti-mi si mie unde mai gasesti in Iasi o statie RATP din sticla, instalata anul trecut, care sa nu fie sparta.
Spune-ti-mi un autobuz/tramvai de la RATP care sa nu fie vandalizat, mazgalit, taiat, rupt etc..

Cetatenii acestui oras ar trebui intai educati, abia apoi sa beneficieze de infrastructura moderna. Nu poti sa dai pe mana prostilor autobuze si tramvaie noi.

Raspunsuri

asdasds

#8 Re: Creiere goale

2014-02-02 12:50:15

#5: Cristiano85 - Creiere goale

Ce vina au unii ca sunt si specimene de astea in acest oras? Nu cred ca un om intreg la minte vandalizeaza/sparge sticla din statie, sunt boschetarii si copii needucati...aka "SMECHERII" , niste dobitoci mai pe scurt.

gm

#18 Re: Creiere goale

2014-02-03 09:39:03

Iulia

#22 Re: Creiere goale

2014-02-04 05:57:28

#5: Cristiano85 - Creiere goale

Nu iti contrazic punctul de vedere. Dar pe langa aia care fac ce zici tu mai sunt si oameni normali care se comporta civilizat. Si hai sa fim seriosi, a testat RATP vreodata chesia asta cu autobuza si tramvaie NOI? Daca ar fi fost asa, eram deacord: "am pus autobuza si tramvaie noi, prostii le-au distrus si de acuma sa plateasca bilete pentru rable". Dar de cand sunt in Iasi, si sunt ceva ani buni, se lauda doar cu rable de care s-au descotorosit alte natii. Alti le duc la casat si noi le luam de 'bune',

Problema e ca RATP e un mare papator de bani. De examplu pretul de 2 lei pe calatorie se justific in ochii vostri? Ca in ai mei, nu.


Musafir

#25 Re: Creiere goale

2014-02-07 18:25:06

#5: Cristiano85 - Creiere goale

te rog frumos nu vorbi asa ca nu toti cetatenii ieseni sunt needucati sau prosti...nu cred eu ca in orasul tau natal(daca esti din oras) nu exista autobuze sau tramvaie vandalizate...hai sa fim seriosi...oriunde in lume exista asa ceva.