Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post

Nicu

#16753 Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 12:28

#16738: Absolventa Stiinte Politice in SUA - Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

Bă', nu vezi că eşti prost? Şi te mai dai şi mare! Un mare prost!

Nicu

Raspunsuri

Sbsolventa Stiinte Politice SUA

#16761 Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 12:31:27

#16753: Nicu - Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

Daca ai putea sa-ti exprimi puctul de vedere intr-un mod coerent poate te-as baga in seama. Asa, degeaba. Invata sa-ti comunici gandurile, omule, apoi mai vorbim.

Absolventa Stiinte Politice in SUA

#19243 Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 21:59:28

#16753: Nicu - Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

Bă', nu vezi că eşti prost? Şi te mai dai şi mare! Un mare prost!

Nicu

Nu, chiar nu vad ca sunt proasta, Nicule.  Te rog--chiar insistent--sa-mi spui de ce crezi tu lucrul asta, daca poti.

Dar, din cate am vazut pana acum, nu esti in stare sa formulezi un argument--la fel ca foarte multi din oamenii care comenteaza pe forumul asta. Totusi, te simti dator sa iti faci contributia civica si sa-ti faci vocea de cetatean auzita, nu? Si, cand vezi ca nu poti da un raspuns inteligent, recurgi la injurii. Bravo, bravo! Din nou, Nicule, demonstrezi mai bine decat orice altceva nivelul discursului politic si nivelul de educatie a suporterilor USL.

Ai dreptate, cu un singur lucru m-am dat mare--faptul ca am terminat facultatea pe meritele mele, fara sa copiez sau sa plagiez--spre deosebire de stimatul nostru Premier Victor Ponta. Da, ai dreptate, cu asta ma mandresc si ma voi mandri intotdeauna, Nicule.

Ma mandresc cu faptul ca sunt cinstita si onesta. Si, ma mandresc cu faptul ca imi pot argumenta parerile personale intr-un mod clar si organizat. Dar, se pare ca aceste atribute nu sunt la cautare in Romanica noastra draga. Aici, oamenii ca tine sunt apreciati: cei care tipa cel mai tare si injura cel mai urat. Poate ajungi si presedinte intr-o zi, draga Nicule, ca daca a ajuns un tirist de profesie "auto" sa fie deputat PC, eu zic ca ai toate sansele. Multa bafta, sunt sigura ca USL-ul e mandru sa aiva suporteri de nivelul tau.