Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#16726 ROMANIA*******ELENA NICOLAE

2014-01-11 12:23

DIN PAMANTUL ROMANIEI AM FOST CLADITA OM. PE PEMANTUL ROMANIEI TRAIESC/GANDESC/MUNCESC. PRICEP OM A PLECA CANDVA DE PE PAMANT,TRUPUL REINTORCANDU-SE IN PAMANT,IAR FAPTELE IN CARTEA VIETII PE ALTARUL DIVINITATII CAREIA I-AM DARUIT TOATA EXISTENTA MEA.
ELENA NICOLAE RESPECTA TOATE POPOARELE LUMII SI NU ACCEPTA CA ROMANIA SA FIE VIOLATA IMPREUNA CU LEGILE EI DE CATRE S.U.A. SAU ALTE STATE ALE LUMII. RESPECT SI IMPUN RESPECT! NU INFRACTORI IN JUSTIA ROMANEASCA. EI INCALCA STATUL DE DREPT SLUGARIND INFRACTORILOR DIN POLITICA ROMANEASCA IN FRUNTE CU TRAIAN BASESCI SI VICTOR PONTA,FIINDCA SUNT SANTAJATI NUMITI POLITIC IN CIUDA FAPTULUI CA C.E.D.O. LE-A DESCALIFICAT PROFESIONALISMUL SI ECHITATEA PROFESIONALA.

Musafir

#16727 Re:

2014-01-11 12:23

#16640: -

PAI IUBITUL VOSTRU PONTA A DAT BIR CU FUGITII. CICA ARE AGENDA STABILITA DINAINTE SI NU POA' SA VA SUSTINA PETITIA IN FATA INALTEI CURTI

tot eu

#16728 5 % printre romani

2014-01-11 12:23

procentul reprezinta suma celor care incearca sa tulbure aceasta actiune,microbii.
95% reprexinta partea sanatoasa a organismului .e matematica elementara.

Musafir

#16729

2014-01-11 12:23

Acelasi comportament despotic, il au si unii manageri ai institutiilor de stat.

Musafir

#16730

2014-01-11 12:23

sper ca din numarul celor ce nu si-au expus adresa,sa fie multi si din bacau,altfel e DUREROS!

Musafir

#16731

2014-01-11 12:23

! In epoca Basescu justitia romana a fost si este nepermis de dependenta de Basescu , de PDL si sustinatorii lor. Vreau si eu ca justitia in Romania sa fie total independenta. Din pacate, din 1989 pana azi, justitia si justitiabilii reprezinta cel mai nereformat domeniu, iar saracirea tarii se datoreaza in egala masura coruptilor din justitie cat si politicienilor.









Musafir

#16732

2014-01-11 12:24

FAN HITLER, DUTE-N PIZDA MATI,BOULE
Nicu

#16733 Re:

2014-01-11 12:24

#16705: -

În 2012, deşi a fost demis de popor la referendum cu o majoritate ruşinoasă pentru el, a rămas în continuare ca nesimţitul la Cotroceni, cu complicitatea politicienilor din interior şi din exterior! Doar senatorul Ghişe a avut o iniţiativă lăaudabilă, dar nu a avut susţinerea noastră! De ce n-ai venit atunci la Kiortroceni să-l gonim?


Musafir

#16734

2014-01-11 12:24

Doamne oare cand o sa scapad de dictatura asta blestemata,sau o sa suferim din cauza ca fosti comunisti dealde ceausisti au fost executati in sfanta sarbatoare de craciun?Doamne iartane dar noi cei de jos nu suntem vinovati de pacatul celor care sau grabit sa elimine dictatura comunista si suferim toti din cauza asta , dar ei sau grabit sa se inbuibeze cat mai repede si de atunci am intrat in necaz tot mai adanc, ce o fi oare?Blestem sau pacat, sa ne ierte bunul D-zeu dar nu noi suntem de vina.Dar ma rog la cel de sus sa ne scepe de inbuibatii astia fara scrupule .D-ne ajutane macar in ceasul al 12lea.

Musafir

#16735

2014-01-11 12:25

DORIM IMPARTIALITATEA JUSTITIEI SI IMPIEDICAREA ABUZURILOR PROCURORILOR

Musafir

#16736

2014-01-11 12:25

Felicitari

Musafir

#16737

2014-01-11 12:25

Sunt de acord cu intreg continutul petitiei.
Victoria Iliescu
Absolventa Stiinte Politice in SUA

#16738 Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 12:25

Cine va da dreptul sa vorbiti in numele cetatenilor romani? Cine va dreptul sa spuneti la stirile Antena 3 ca voi trimiteti aceasta petitie si scrisoare Secretarului de Stat American in numele poporului Romaniei? Cine va da acest drept? Cine va da aceasta autoritate?

Aceasta petitie este irelevanta pentru ca este facuta la fel ca toate actiunile Premierului Ponta si a Antenei 3 (serviciul sau personal de publicitate): cu siretlicuri, cu minciuni si cu ipocrizie. Site-urile romanesti sunt pline de oameni care au "testat" modalitatea de semnatura a acestei petitii si au vazut ca fiecare om poate vota de oricate ori vrea. Unii oameni au votat chiar si de 25 de ori. Poti vota de mai multe ori folosind chiar si aceeasi adresa de e-mail. Deci, unde e legitimitatea? Unde e obiectivitatea? De unde poate cineva sti de fapt cati oameni DISTINCTI au semnat aceasta petitie? La cum plateste PSD-ul studenti la SNSPA sa lipeasca afise derogatoare la adresa opozitiei inainte de alegeri, asa ii pot pune sa stea 8 ore pe zi sa semneze aceasta petitie ipocrita si scarboasa.

Nu recunosc legitimitatea acestei petitii si nu recunosc legitimitatea amestecarii unui post de televiziune PRIVAT in relatiile externe ale Romaniei. Antena 3 nu are nici un drept sa vorbeasca in numele poporului roman--mai ales prin asa mijloace dubioase ca aceasta petitie-- si nu are NICI un drept sa se amestece in relatiile externe.

RUSINE Antenei 3 -- Noul Fox TV al Romaniei.

Indignarea fata de reactia SUA nu isi are locul. Romania are 24 de ani de democratie instabila si marcata de coruptie si de prevalenta fostilor comunisti. Statele Unite au 250 de ani de democratie la activ, deci nu stiu cum de isi poate cineva permite sa sugereze ca ar avea ORICE politician roman dreptul de a se duce in Congresul American sa comenteze sau sa judece procesul legislativ. Aceasta atitudine indignata este imatura si denota imaturitatea unui stat nou cu ambitii mari, condus insa de oameni aroganti si limitati.

M-am uitat doar la primele 100 de semnaturi si mai mult de 40% sunt date anonim. O semnatura anonima nu are nici o valoare--eu o consider din prima a fi o semnatura dubla, avand in vedere cat de usor se poate vota/ semna de mai multe ori. Ar fi foarte interesant de numarat cate din toate semnaturile sunt anonime. Daca procentul de 40% se pastreaza, arata in mod clar masluirea proceslui de semnatura.
Gadea Mihai

#16739 Gadea Mihai

2014-01-11 12:25

Sincer sa fiu, n-am timp. Sunt platit sa muncesc si sa lupt cu ajutorul domnului Dan Voiculescu sa dam exemplu de cinste si patriotism. Dorinta noastra este sa ducem justitia pe drumul cel bun astfel dreptarea sa domneasca in Romania. Mai luptam sa facem viata tuturor mai buna. Numai cu Antena3 si cu ajutorul domnului Dan Voiculescu Romania o sa devina un exemplu de cinste si prosperitate!

Musafir

#16740 Re: Re: Desfiinţaţi România ! (Autor: Marian Nazat)

2014-01-11 12:25

#16644: 26 - Re: Desfiinţaţi România ! (Autor: Marian Nazat)

DAAAA... TANGENTA LA RADACINA PATRATA A CERCULUI INCLUS INTR-UN TRUNCHI DE CON VARAT INTRUN CILINDRU... ERA SA UIT DRACU

papagigli

#16741

2014-01-11 12:26

Initiativa e laudabila. Adresantul (cel de peste ocean) mai de loc.


Musafir

#16742

2014-01-11 12:26

acest individ care se pretinde presedinte s-a plins din nou la Inalta Poarta ca 7,4mil. de cetateni romani calca peste statul de drept;vin alegerile si nu e sigur ca isi va mai putea baga anlfabeta cea mica in Parlamentul European.

Musafir

#16743

2014-01-11 12:26

Va admir enorm pt forta cu care luptati si pt initiativele foarte bune pe care le aveti.Speram(vorbesc si-n numele celorlalti din minoritate) ca poporul nostru naiv sa vrea cu adevarat schimbarea si sa inteleaga macar atat:cu o semnatura pusa unde trebuie si data pe mana cui stie sa o numere,am schimba ceva.

Musafir

#16744

2014-01-11 12:26

confirm!

Musafir

#16745 Re: Explicatie pentru basei si idioti

2014-01-11 12:26

#16649: ticu - Explicatie pentru basei si idioti

VEZI SA NU VA VINA HOTARAREA DE DIVORT, CA NU PREA STI CE SEMNEZI PE-ACI:):):)


Musafir

#16746

2014-01-11 12:27

ce pot sa spun decit sa-l citez pe mircea "basescu la brutariiieeee"

Musafir

#16747

2014-01-11 12:27

simplu..ne-am saturat...am avut colegi care au murit la asa-zisa revolutie, degeaba...vrem justitie intr-adevar pana la capat....cei vinovati sa raspunda pentru distrugerea neamului romanesc..
musafir

#16748 jos basescu

2014-01-11 12:27

bravo! luati atitudine la aceste abuzuri politice.Va multumimca ne ascultati dorinta!


Musafir

#16749

2014-01-11 12:27

Jos basescu!
Fan Hitler

#16750

2014-01-11 12:27

Breaking News!!! Ponata a fost gasit....A fost gasit impuscat din greseala (sau poate nu ) de Tiriac. Ponta era gonaci. Revenim cu amanunte. jos base...sa ii mai trimitem niste abuzuri si lui Obama, ca noi avem prea multe aici